Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

У Китаї сталася масова різанина

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

У Китаї сталася масова різанина

На північному заході Китайської Народної Республіки (КНР) озброєні ножами невідомі особи вчинили напад на будівлі місцевої влади, унаслідок чого загинули 24 людини, ще 21 – отримала поранення. Поліцейські вбили 11 і затримали чотирьох нападників.

Напад стався 24 червня близько 06:00 за місцевим часом у автономному районі Люкчюн округу Турпан. Група людей, озброєна ножами, атакувала поліцейські відділки, будинок адміністрації та будівельний майданчик. Невідомі зловмисники нападали на мирних жителів і підпалювали поліцейські автомобілі. Про те, що саме стало приводом до атаки та чого домагалися нападники, не відомо. Серед загиблих — 16 уйгурів і двоє поліцейських. Триває карне розслідування.
У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі регулярно відбуваються сутички між етнічними групами уйгурів і ханьців. Влада КНР повідомляла, що в організації цього протистояння простежується слід закордонних терористичних осередків. Зокрема, за даними влади, у реґіоні, діє угруповання «Східний Туркестан», яке бореться за проголошення на території Сіньцзяну ісламської держави й неодноразово організовувало теракти в КНР.
У квітні ц. р. понад 20 людей загинуло внаслідок спецоперації в повіті Бачу. Серед жертв були мирні жителі та поліцейські. Зіткнення почалися після того, як стало відомо, що поліцейські прибудуть на обшук одного з будинків за сигналом соціальних працівників, які запідозрили, що там нелегально зберігають зброю. Озброєні злочинці ще до прибуття правоохоронців захопили й убили трьох осіб і підпалили будинок. Коли в будівлю прорвалися поліцейські, почалася перестрілка.
У підсумку спецоперації загинула 21 людина, у тому числі шість злочинців, решта поліціянти й соціальні працівники. 11 цивільних службовців були за національністю уйгурами, які складають 45 % населення реґіону. Поліція рапортувала, що терористичне угруповання повністю ліквідовано, вісьмох підозрюваних затримали.

До слова
У Японії невідомий чоловік поранив ножем трьох дітей у будівлі початкової школи в Токіо й зник із місця злочину. За даними місцевої поліції, інцидент стався в токійському районі Неріма 28 червня, близько 13.40 за місцевим часом. Чоловік, який на вигляд мав близько 30 років, напав на дітей на перехресті перед головним входом у 1-шу муніципальну початкову школу Оідзумі, коли школярі очікували сигналу світлофора, щоб іти. Двох шестилітніх хлопчиків було поранено в шию, а семирічного — у руку. За словами свідків події, нападник зник із місця злочину на автомобілі. Правоохоронні органи почали розслідування інциденту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply