Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Сирійські повстанці захопили ядерний реактор

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Сирійські повстанці захопили ядерний реактор

Сирійські повстанці 24 лютого захопили закритий військовий об’єкт «Аль-Хубар» у долині річки Євфрат, де до 2007 року велося спорудження ядерного реактора. 2007-го всі споруди на об’єкті були знищені ізраїльською авіацією, тож не йдеться про захоплення повстанцями діючого ядерного реактора.

Представники опозиції повідомили, що відтоді «Аль-Хубар», мабуть, використовувався як військова база: в одному з ангарів на території об’єкта вони знайшли готову до застосування балістичну ракету «Скад». Крім того, повстанці бачили, що перед штурмом урядові гвинтрокрили евакуювали з «Аль-Хубар» обладнання й особовий склад. Про те, що саме вивозилося з бази, опозиціонери не знають: нічого особливо цінного чи небезпечного на захопленому об’єкті вони не виявили.
Водночас, повстанці припустили, що саме звідти урядові сили запускали балістичні ракети по опозиціонерах, які діють у провінціях Хомс і Алеппо. Радіус дії цих ракет дає змогу уражати цілі на віддалі кількасот кілометрів. Крім того, керівництво опозиції стверджує, що завдяки розвиненій комунікаційній інфраструктурі «Аль-Хубар» був одним із головних командних пунктів сирійської армії на сході країни.
2007 року Сирія звинуватила Ізраїль у неспровокованому нападі на «звичайну військову базу». Причому уряд країни відмовився допустити на руїни знищеного об’єкта інспекторів МАГАТЕ, які намагалися з’ясувати, чи справді там ішло будівництво ядерного реактора. Повстанці вже заявили, що якщо інспектори МАГАТЕ ще не втратили інтересу до цього об’єкта, то вони можуть приїхати й оглянути його в будь-який зручний для них час.
За останні місяці сили опозиції домоглися значних успіхів на сході Сирії. Вони захопили кілька важливих військових баз і відтіснили супротивника з більшості районів найкрупнішого міста реґіону Дейр аз-Заура. Урядові війська ще тримають під контролем південь цього населеного пункту, а також місцеве летовище.

До слова
Чинний президент Сирії має намір узяти участь у президентських виборах, запланованих на 2014 рік. «Президент Асад, як і інші кандидати, балотуватиметься на майбутніх виборах», — зазначив Валід Муалем, сирійський міністр закордонних справ. При цьому Башар Асад залишатиметься при владі до 2014 року, незважаючи на заклики низки західних і арабських країн до того, щоби він пішов у відставку заради врегулювання конфлікту в Сирії, додав урядовець. Він також зазначив, що не вірить у підтримку Вашинґтоном угруповань, які вбивають сирійців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...