Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Саудівська Аравія обвалить економіку РФ?

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Саудівська Аравія обвалить економіку РФ?

Видобуток нафти

Алі Аль-Наїмі, міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії, заявив, що його країна готова компенсувати будь-яку нестачу нафти, що може виникнути в Європі. «Сто доларів — це чесна ціна для всіх», — сказав він. Якщо справа дійде до втілення в життя сценарію, згідно з яким, Європа буде купувати нафту в Саудівській Аравії, скорочуючи тим поставки з Росії, то бюджет РФ просто може розвалитися.

Зараз ціна за один барель складає в середньому 108 USD. Максимально низька ціна, за якою Росії буде вигідно продавати сировину, — це трохи більше за100 USD. А Саудівська Аравія ладна знизити ціну до 93,4 USD. На думку експертів, за цією несподіваною декларацією стоять Сполучені Штати, що таким способом намагаються застосувати найболючіші для Росії санкції. У 1980-х рр. американці аналогічним чином завдали удару по радянській економіці в сам розпал «холодної війни» — і досить ефективно.
Тепер Кремлю варто серйозно задуматися. Економіка Росії побудована на нафто- й газодоларах. Усі інші галузі не відіграють серйозної бюджетоутворюючої функції. До речі, у цьому плані українська економіка є сильнішою, позаяк вона звикла існувати в умовах постійних економічних утисків із боку Росії, і не вибудувана на ресурсної основі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply