Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 26, 2018

Росія піднімає ставки

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Росія піднімає ставки

Фіджі

Російський уряд таємно переправив не менше 20 контейнерів зброї для армії острівної держави Фіджі. Про це пише британська газета The Guardian. Контейнери зі зброєю прибули в порт Сува минулого тижня, а вже на початку наступного місяця на Фіджі прибудуть російські солдати. Згідно офіційними заявами урядів цих країн, росіяни прибудуть на острови заради «тренувань», в ході яких армія Фіджі освоїть вміння щодо володіння наданою РФ зброєю.
Опозиція цієї тихоокеанської країни висловила протест проти поставок російського озброєння адже достовірно невідомо, що саме отримала Сува від Кремля. І хоч офіційна влада країни заявляє, що в комплекті немає важкого озброєння, опозиція стверджує, що там є не лише спецзасоби несмертельної характеру для розгону протестів, а навіть і гвинтокрили та важка бронетехніка.
Керівництво Фіджі пообіцяло незабаром показати громадськості весь отриманий арсенал. Також чиновники пояснили, що вся надана зброя призначена тільки для забезпечення солдатів-миротворців, котрі беруть участь в операціях Організації Об’єднаних Націй. Однак критики влади заявили, що немає жодних гарантій, що громадськості буде показано все озброєння.
Газета також публікує коментарі міжнародних експертів. За словами Дженні Хейвард-Джонс, директора Меланезійської програми австралійського Lowy Institute, постачання російської зброї — «однозначно незвичайний крок», проте Фіджі не варто забувати про слідування РФ завжди тільки своїм інтересам. «Було б наївно думати, що РФ не має власних планів», — вважає вона.
Також цю ситуацію прокоментував Пол Бахнан, міжнародний експерт, котрий наголосив, що російські партнери Фіджі не упустять можливості посилити свій вплив на Тихоокеанський реґіон. «Страшно подумати, що впродовж наступних 10-15 років ми станемо свідками регулярних візитів до Суви російських військових кораблів. Можливо Росія зможе навіть домогтися права базуватися на Фіджі», — заявив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...