Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, May. 24, 2019

Проти влади Вірменії збунтувалися колишні учасники війни в Нагірному Карабасі

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Проти влади Вірменії збунтувалися колишні учасники війни в Нагірному Карабасі
Бронетехніка біля захопленої будівлі відділення поліції в Єревані

Бронетехніка біля захопленої будівлі відділення поліції в Єревані

У неділю, 17 липня, о 4.40 за місцевим часом близько 25 озброєних людей, протаранивши ворота вантажівкою КрАЗ, в’їхали на територію полку патрульно-постової служби в єреванському районі Еребуні. Вони взяли в заручники вісьмох поліцейських і захопили склад зброї. Під час нападу був убитий полковник поліції, ще шестеро силовиків були поранені. Серез захоплених — заступник Валерій Осіпян, начальника поліції Єревану і Вардан Єгіазарян, заступник начальника поліції Вірменії.

Нападники висунули вимогу до Сержа Саргсяна, президента країни звільнити з-під варти Жірайра Сефіляна, одного з лідерів радикально-опозиційного Фронту громадського порятунку «Нова Вірменія», а також ще кількох політв’язнів. Зазначимо, що п. Сефілян зараз, мабуть, найпопулярніший у Вірменії представник опозиційного руху. Він народився 1967 року в Лівані, активно брав участь у самообороні вірменської громади під час громадянської війни в цій країні, був активним членом ліванського осередку найстарішої вірменської політичної партії «Дашнакцутюн». На початку 1990-х приїхав до Нагірного Карабаху, де взяв участь у кривавому конфлікті з Азербайджаном. Демобілізований в званні підполковника Армії оборони Нагірного Карабаху.
Із 2000-го Жірайр Сефілян займається політикою, очолюючи різні радикальні рухи. Його неодноразово заарештовували, а 2006 року засудили за незаконне зберігання зброї та публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу. Вчергове його заарештували 20 червня ц. р. — за звинуваченням у підготовці військового перевороту. Очолюваний ним Фронт громадського порятунку «Нова Вірменія», що складається з кількох опозиційних партій, вимагає повної зміни влади в країні, яку вони вважають продажною та корумпованою.
Президент Саргсян справді стрімко втрачає підтримку населення. Країна загрузла в соціально-економічних проблемах, багатьох не влаштовує явно проросійська політика глави держави, крім цього, додало напруги й нещодавнє несподіване загострення карабаського конфлікту. Саме ветерани війни в Нагірному Карабасі й пішли на штурм поліцейського відділку та захопили заручників. Тим більше, що Жірайр Сефілян — один із найавторитетніших людей серед ветеранів цього конфлікту.
Про його популярність свідчать хоча б численні акції протесту на підтримку людей, котрі захопили відділок, що розпочалися в Єревані. Щоправда, владі вдалося достатньо оперативно й відносно мирно ці акції розігнати. По всій країні почалися арешти прихильників руху «Нова Вірменія». Було затримано понад 200 людей, щоправда, частину з них нібито вже відпустили.
Науковець Айк Мартиросян виключає вплив на дії вірменських опозиціонерів якихось зарубіжних держав і не бачить зв’язку між подіями в Єревані та спробою державного перевороту в Туреччині. «Не думаю, що заколотникам допомагали ззовні. У Вірменії збройне захоплення здійснили ветерани карабаської війни. У них немає релігійної мотивації або бажання змінити цивілізаційний курс країни. Вони вкрай невдоволені політикою влади, яка справді поставила країну на межу краху, і хочуть звільнити свого побратима від несправедливого вироку», — заявив д-р Мартиросян «Газеті.Ru».
Водночас кардинально іншої точки зору дотримується Наїра Айрумян, журналістка вірменського видання Lragir. На її думку, після спроби перевороту Туреччина та Росія зможуть укласти військово-політичний альянс проти Заходу. «Фактично, на тлі формування російсько-турецького альянсу відбуваються спроби нейтралізації вірменської державності Росією. Суверенна Вірменія з власною армією може стати єдиною перешкодою на шляху створення російсько-турецького пояса. Щоб вона не заважала, її потрібно нейтралізувати. І зараз Москва старанно виконує це завдання», — пише п. Айрумян.
Станом на 19 липня були відпущені кілька заручників, у полоні залишалися четверо осіб. Район Еребуні блокований спецназом і бронетехнікою. Шансів чогось добитися в заколотників, судячи з усього, немає. Влада заявила про неприпустимість йти на поступки терористам, тож рано чи пізно надійде наказ на штурм. Щоправда, популярності президенту Сержу Саргсяну це точно не додасть.

Ігор Берчак

Читай також: Збройне протистояння у Єревані триває

                          Єреван: опозиція вдалася до радикальних дій

 

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...