Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 17, 2018

Про ІД забути неможливо

Автор:

|

Січень 14, 2016

|

Рубрика:

Про ІД забути неможливо
Алі Сакр

Алі Сакр

У Каїрі (Єгипет) 8 січня бойовики відкрили вогонь по туристах, на щастя, ніхто не загинув. Стрілянина почалася, коли люди сідали в автобус біля одного з готелів неподалік від пірамід Ґізи. У момент атаки нападники пересувалися на мотоциклі. Один із них був затриманий на місці інциденту, ще одного єгипетські силовики блокували в іншій частині єгипетської столиці. Серед туристів, котрі зазнали обстрілу, було двоє ізраїльтян.
Відповідальність за атаку взяла на себе терористична організація «Ісламська держава» (ІД), пояснивши, що таким чином її представники слідують заклику свого лідера Абу Бакр аль-Багдаді «переслідувати євреїв повсюдно». Міністерство внутрішніх справ Єгипту заявило, що напад був спрямований проти сил безпеки. За даними силовиків, група людей вчинила напад за допомогою дробовиків.
Те, що членами ІД є моральні виродки, підтверджує випадок у Сирії. Напередодні там один бойовик публічно стратив свою матір, котра намагалася умовити його залишити лави ісламістів. 20-річний Алі Сакр застрелив свою матір Ліну на очах у сотень людей. Це відбулося 7 січня в місті Ракка, біля будівлі пошти, де жінка працювала. Активісти зазначили, що Сакр здав свою матір ватажкам ІД, котрі заарештували жінку та звинуватили в зраді.
Терористи намагаються поширити свою діяльність на все більшу територію. Зокрема чотири екстремістські банди на Філіппінах об’єдналися й оголосили про створення на острові Мінданао провінцію халіфату ІД. Бойовики присягнули на вірність Абу Бакр аль-Багдаді. Очолив банду Існілон Хапілон, один із лідерів терористичної групи «Абу Сайяф».
Експерти зазначають, що події на Філіппінах свідчать про зміну стратегії ІД. Оскільки швидко захопити контроль над Сирією й Іраком не вдалося, терористи вирішили зайнятися пошуками альтернативних територій для своєї діяльності. Поширення халіфату ІД на Філіппінах є великої небезпекою для цієї держави, інших країн реґіону, а також Австралії. Не виключено, що саме австралійці можуть стати головними мішенями для терористичних атак бойовиків.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...