Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Повені в Афганістані й Китаї

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Повені в Афганістані й Китаї

Повінь у провінції Бадахшан на північному сході Афганістану забрала в ніч на 23 червня життя 13 осіб. Про це повідомив Абдул Маруф Расех, представник місцевої влади. За його словами, сильні зливи, що не припиняються на півночі країни, призвели до затоплення п’яти повітів провінції.

Найбільш постраждав від паводків повіт Яфталі — тут було зруйновано кілька десятків житлових будинків, затоплено сотні гектарів сільськогосподарських угідь. Як інформує влада Бадахшана, у постраждалих від повені районах уже відчувається сильний брак продуктів харчування. Паводки, спричинені проливними дощами або снігом, що тане навесні, — звичне явище для північної частини Афганістану. Повінь на півночі країни в травні ц. р. забрала життя щонайменше 19 людей, ще близько 60 осіб зникло безвісти. Кілька тисяч людей були змушені покинути свої житла.

Як мінімум 16 чоловік загинуло 24 червня через повінь, викликану зливами в південних і північних провінціях Китаю. Безперервні зливи протягом кількох днів призвели до руйнування понад тисячі будинків, близько 450 тис. осіб були змушені залишити свої оселі. Наразі шкоду економіці країни влада оцінює приблизно сумою 20 млн USD.

Украй серйозне становище склалося й на півночі, у районі Внутрішня Монголія, а також у південно-східній провінції Цзянсі, де повені загрожують життю більш як 700 тис. людей. Мете­о­рологи прогнозують, що найближчим часом дощі лише посиляться.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply