Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 25, 2018

Північна Корея випробувала водневу бомбу

Автор:

|

Січень 14, 2016

|

Рубрика:

Північна Корея випробувала водневу бомбу
Кім Чен Ун, лідер КНДР

Кім Чен Ун, лідер КНДР

У Корейській Народно-Демократичній Республіці (КНДР) 6 січня заявили про успішне проведення випробування водневої бомби. Це підтвердили в США. «Ядерне випробування в КНДР викликало сейсмічні коливання в реґіоні на північному сході відокремленої країни. Три попередніх ядерних випробування — 2006-го, 2009-го і 2013 року також були проведені в цьому реґіоні. Епіцентр підземних поштовхів перебував за кілька кілометрів від відомого в КНДР полігону для ядерних випробувань у Пангірі.
Південна Корея також зафіксувала землетрус у районі північнокорейського ядерного полігону. На переконання науковців, поштовхи могли бути викликані підземним випробуванням ядерної зброї. Геологічна служба США визначила силу сейсмічних коливань, яка дорівнює магнітуді 5,1.
Міністерство закордонних страв Республіки Корея скликало екстрену нараду з приводу інциденту. Влада Японії також обговорила вчинок влади КНДР. Associated Press зазначає, що це випробовування ускладнить і так дуже непрості перемовини, метою яких є приборкання поривань Пхеньяна щодо набуття справного ядерного арсеналу.
«Випробування водневої бомби майже гарантовано призведе до намагань посилити санкції Організації Об’єднаних Націй (ООН) проти країни», — наголосила інформаційна агенція. 6 січня Рада безпеки ООН провела позапланову зустріч із приводу випробування в КНДР водневої бомби. З ініціативою проведення зустрічі виступили США й Японія.
Нагадаємо, що в грудні 2015-го Кім Чен Ун, лідер КНДР, заявив про наявність у країни водневої бомби, яку вона готова привести в дію «для захисту свого суверенітету». Північна Корея оголосила себе ядерною державою торік. 2006-го, 2009-го і 2013 року було проведено підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У грудні 2012-го Пхеньян оголосив про запуск ракети «Інха-3» з другої модифікацією супутника «Кванменсон-3». Однак багато країн, в першу чергу Японія, США та Південна Корея, висловили побоювання, що насправді була випробувана міжконтинентальна балістична ракета.
У середині лютого 2015 року в пресі з’явилася інформація з посиланням на Міністерство оборони Південної Кореї про те, що на початку того року КНДР нібито провела випробування нової балістичної ракети підводних човнів, яка становить потенційну загрозу США.
Світ обурився ядерним потугам КНДР. Однак не всі сприйняли їх усерйоз. В американському шоу «Джиммі Кіммел у прямому ефірі» на каналі Ей-бі-сі висміяли випробування північнокорейцями водневої бомби. «У них досі телебачення неповноколірне, а воднева бомба вже є», — прокоментував подію ведучий шоу. Редакція програми опитала американців на вулицях, що вони думають про успіхи Північної Кореї в ядерній сфері. Виявилося, що жителі США раділи за КНДР, бажали країні подальшого успіху, зауважуючи, що «коли віриш у щось, воно неодмінно справджується».
Натомість Пхеньян вважає реакцію світу на випробування водневої бомби спробою штовхнути сторони «на межу війни». «Заздрячи успішному тесту нашої водневої бомби, США й їхні послідовники намагаються довести ситуацію до межі війни, кажучи, що вони відновили психологічне мовлення, і розгортаючи стратегічні бомбардувальники», — заявив на мітинґу в столиці країни начальник відділу пропаганди Трудової партії КНДР. Північнокорейські медіа оприлюднили світлини з мітинґу, де тисячі людей стояли з плакатами, що прославляли Кім Чен Уна, в його день народження — 8 січня.
Сам Кім Чен Ун заявив, що його країна провела випробування водневої бомби як «засіб самозахисту» КНДР у відповідь на загрозу атомної війни з боку США. За словами північнокорейського лідера такі випробування є «законним правом суверенної держави та правомірною дією, яку ніхто не має право критикувати».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...