Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Пхеньян офіційно пригрозив США

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

Пхеньян офіційно пригрозив США

Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) попередила США, що може використати свою вдосконалену ядерну зброю для зриву загроз і ворожої поведінки щодо Пхеньяна. «Політика неприязні, що посилюється, і нерозсудливі ядерні погрози США проти Північної Кореї будуть, поза будь-яким сумнівом, припинені самобутніми передовими мініатюризованими, полегшеними й іншими засобами ядерного удару», — заявив представник головного штабу Корейської народної армії.

Пхеньян офіційно повідомив Білий дім і Пентаґон про те, що «нещадну ядерну стратегію революційних збройних сил» КНДР уже розроблено й затверджено. Ця заява прозвучала після того, як на спільні зі США військові навчання в Південній Кореї було перекинуто бомбардувальники В-52, В-2, винищувачі F-22, атомні підводні човни та військові кораблі.
КНДР змістила свої ракети «суттєвого радіусу дії» до східного узбережжя, заявив міністр закордонних справ Південної Кореї. Він сумнівається в тому, що ракети можуть досягнути материкової частини США, водночас зазначаючи, що наміри Північної Кореї залишаються незрозумілими. За словами Дем’єна Грамматікаса, кореспондента телекомпанії Бі-Бі-Сі в Сеулі, кілька оглядачів усе ж вірить, що КНДР має ракети або зброю, якою може завдати удару по США.
Сполучені Штати, натомість, оголосили, що взялися до передислокації системи ПРО на острів Гуам із метою протидії аґресивним намірам Північної Кореї. У повідомленні американського оборонного відомства сказано, що систему протиракет THAAD буде розгорнуто на острові Гуам упродовж найближчих тижнів.
4 квітня Пхеньян знову перекрив доступ до спільної промислової зони Кесон у демілітаризованій смузі. Північнокорейська влада припинила пускати туди робітників із Півдня. У заяві КНДР було сказано, що комплекс буде закрито, якщо «маріонетковий режим на Півдні та його засоби масової інформації продовжуватимуть пропагандистську кампанію» проти Півночі.
Система THAAD — це мобільний протиракетний комплекс наземного базування для висотного перехоплення ракет середнього та малого радіусу дії. До складу комплексу входить батарея пускових установок, апаратура радіолокаційного спостереження й інтегрована система управління вогнем.
«Сполучені Штати не втрачають пильності перед загрозою північнокорейської провокації та готові захистити свою територію, своїх союзників і свої національні інтереси», — ідеться в заяві Пентаґону. Разом із тим, документ містить заклик до керівництва КНДР припинити провокаційні погрози й обрати мирний шлях, виконавши свої міжнародні зобов’язання. Американське військове відомство називає розміщення ракетних комплексів на Гуамі превентивним заходом, призначення якого – посилити оборонні можливості у відповідь на ракетну загрозу з боку Північної Кореї.
Згідно з недавніми заявами військового керівництва КНДР, американські бази на Гуамі та Гавайських островах є потенційною мішенню для удару. «Певні дії КНДР за кілька останніх тижнів становлять реальну й серйозну небезпеку», — заявив Чак Гейґел, міністр оборони США.
Вашинґтон стурбований войовничою риторикою Пхеньяна, розгніваного санкціями ООН, яких було вжито у відповідь на третє ядерне випробування, здійснене КНДР у лютому ц. р. Північна Корея також обурена з приводу щорічних масштабних військових навчань, котрі спільно проводять США та Південна Корея.
У березні ц. р. Сполучені Штати розмістили в Південній Кореї бомбардувальники B-2 і B-52, здатні нести стратегічну ядерну зброю. Крім того, американці скерували до Корейського півострова два есмінці, обладнаних системою перехоплення ракет. Після цього Пхеньян оголосив про намір модернізувати й заново запустити ядерний реактор у Йонбені.
5 квітня КНДР попередила Велику Британію, що в разі початку конфлікту не зможе гарантувати безпеку іноземних диппредставництв у Пхеньяні. Міністерство закордонних справ Північної Кореї також запропонувало іноземним посольствам евакуювати своїх дипломатів, з огляду на загострення ситуації на Корейському півострові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply