Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 29, 2020

Обидві Кореї — на межі війни

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Обидві Кореї —  на межі війни

Південна Корея 20 лютого розпочала військові навчання поблизу спірного кордону з Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР), незважаючи на погрози північних сусідів. Маневри, що відбуваються в районі острова Енпхендо, передбачають стрільби бойовими боєприпасами. Як повідомило джерело в генштабі армії Республіки Корея, мешканцям територій, розташованих неподалік району проведення навчань, було дане розпорядження спуститися в сховища до кінця маневрів.

Невдовзі після того, як Сеул повідомив Пхеньян про початок навчань, представники збройних сил КНДР назвали маневри «заздалегідь спланованою військовою провокацією» й попередили, що застосують силу у відповідь на напад на територію Північної Кореї.

КНДР «готова до локального конфлікту й масштабної війни». Про це йдеться в заяві Комітету за мирне об’єднання Кореї. У ньому зазначається, що рішення Сполучених Штатів і Південної Кореї провести військово-морські маневри зі стрільбами в районі п’яти островів Жовтого моря Пхеньян розглядає «як гру з вогнем» і «оголошення війни». Використовуючи такі маневри, вважає комітет, Південна Корея прагне «зберегти незаконно встановлену північну розмежувальну лінію та до межі загострити ситуацію на Корейському півострові».

Комітет попередив, що якщо південнокорейські «палії війни» все ж проведуть стрільби, попри попередження КНДР, то «на них чекає набагато суворіше покарання», ніж обстріл північнокорейською артилерією острова Енпхендо в Жовтому морі 23 листопада 2010 року.

19 лютого командування західним сектором фронту спрямувало повідомлення Південній Кореї, попередивши, що КНДР «завдасть нещадних ударів» у відповідь, якщо Південна Корея в ході маневрів порушить територіальні води народної республіки. У повідомленні ж північної сторони рекомендується цивільним особам, які перебувають зараз на п’яти островах, евакуюватися у безпечні райони.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply