Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Новим главою Ірану став реформатор

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Новим главою Ірану став реформатор

Перемогу на президентських виборах у Ірані здобув реформатор Гасан Роухані. Про це після остаточного підрахунку голосів заявив Мостафа Мохаммад Наджар, міністр внутрішніх справ країни. Кандидатуру п. Роухані підтримали 50,68 % громадян (18,6 млн осіб). У виборах 14 червня взяли участь 72,7 % виборців — 36,704 млн із понад 50 млн іранців, які мають право голосу.

За кількістю голосів за Гасана Роухані йдуть його суперники-консерватори — мер Тегерана Мохаммад Багер Галібаф, секретар Вищої ради національної безпеки, головний перемовник з іранської ядерної програми Саїд Джалілі та секретар Ради з доцільності ухвалених рішень (дорадчий орган при вищому керівникові Ірану) Мохсен Резаї. Ще два претенденти — Алі Акбар Велаяті та Саїд Мохаммад Гаразі — фактично вибули з боротьби на етапі попереднього підрахунку голосів.
Гасан Роухані — екс-секретар Вищої ради нацбезпеки, відомий релігійний і політичний діяч, соратник аятоли Хомейні. Він дотримується центристської позиції, і його вважають гнучким політиком, що намагаються знайти компроміс зі Заходом. Політик має підтримку з боку вищого духовенства. У разі обрання президентом він пообіцяв розробити «Хартію громадянських свобод». Напередодні виборів Гасан Роухані заявив: «Моя мета — відновлення економіки, забезпечення моральності та взаємодія з рештою світу». Експерти стверджують, що успіх п. Роухані серед виборців свідчить про прагнення іранців до змін.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply