Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Напад на українських дипломатів у Лівії

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Напад на українських дипломатів у Лівії

Лівійські теористи

У Лівії невідомі особи напали на українських дипломатів. Про це 24 травня повідомила Олена Ващенко, керівник прес-служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України. «22 травня неподалік Тріполі було скоєно збройний напад на працівників посольства України в Лівії. Постраждали, зокрема, посол, консул і ще один співробітник дипломатичного представництва», — поінформувала вона.

За словами п. Ващенко, зловмисники відібрали у дипломатів автомобіль, гроші, документи та особисті речі. Посадовець зазначила, що наразі дипломати перебувають у Тріполі в безпеці. «Автомобіль удалося повернути, представники Тріполі займаються його ремонтом і відновленням документів, щоби наші дипломати могли повернутися в Туніс», — уточнила чиновниця.
У МЗС пояснили, що дипломати поверталися з Тріполі в Туніс (тут зараз розташовується українське посольство, евакуйоване з Лівії у зв’язку з бойовими діями). Вони прибули до Лівії 18 травня з метою надання консульської допомоги затриманим українцям: групі з чотирьох людей, котрі перебувають на колишній авіабазі з серпня 2011 року, а також двом членам екіпажу «Сан ойл-1», затриманим у січні ц. р.
Крім того, працівники МЗС контактували з українцями, котрі працюють в Лівії лікарями. «Наші дипломати відвідали співвітчизників, затриманим привезли предмети першої необхідності, медичні препарати та продукти харчування, а морякам також надали можливість поспілкуватися телефоном зі своїми рідними», — додала Олена Ващенко.
У зв’язку з інцидентом у МЗС України був викликаний посол Лівії в Україні. Йому вручили ноту з вимогою негайно розслідувати подію та притягнути винних до відповідальності.
Нагадаємо, у березні 2015 року у Лівії бойовики «Ісламського держави Іраку та Леванту» (ІДІЛ) викрали іноземних медиків, серед котрих були й громадяни України. Пізніше їх відпустили. А 2011 року, як писав «Міст», лівійські повстанці затримали 24 співробітників лівійсько-російської нафтової сервісної компанії TAHARA, серед котрих було двоє росіян, троє білорусів, а решта — українці. Бойовики звинуватили робітників у пособництві колишньому лідеру Лівії Муаммару Каддафі. 24 серпня 2014 року їх було звільнено з полону та переправлено до Москви, а згодом — до Києва. Один з українців не дожив до звільнення. Четверо українських громадян досі перебуває в полоні лівійських бойовиків з угрупування «Місурата».

До слова
Влада Сирії повністю втратила контроль над кордоном із Іраком, після того як бойовики ІДІЛ захопили контрольно-пропускний пункт Ет-Танф у провінції Хомс. То був останній прикордонний перехід, який контролювали сирійські війська. Моніторингова група зазначає, що половина території Сирії і майже половина Іраку тепер перебуває під владою ІДІЛ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...