Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Масові заворушення в Єрусалимі

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Масові заворушення  в Єрусалимі

Після п’ятничної молитви на Храмовій горі 24 лютого в Єрусалимі розпочалися масові заворушення. Сотні арабів закидали камінням ізраїльських військових і бійців прикордонної поліції (МАГАВ). Кілька десятків мусульман забарикадувалося в мечеті Аль-Акса. 11 правоохоронців зазнало легких поранень унаслідок ударів камінням. Представники ультралівих організацій стверджують, що під час заворушень було травмовано 15 палестинців. Понад 40 учасників безладів було заарештовано. В арабському кварталі Ісауї в околицях Єрусалима араби також закидали поліцейських і автомобілі камінням: одну людину в підсумку було заарештовано.

Генерал-майор Нісо Шахам, начальник поліції Єрусалимського округу, коментуючи ці події, наголосив, що протягом кількох останніх тижнів ультраправі активісти на сайті «Наша Храмова гора» закликали «очистити» святиню від мусульман. Арабські медіа в усьому світі обговорювали ці заклики, що призвело, своєю чергою, до невдоволення з боку мусульман.

Генерал додав також, що поліція не вводила обмежень на відвідини Храмової гори мусульманами, як це зазвичай робиться напередодні єврейських релігійних і ізраїльських державних свят, а також під час арабських заворушень. Доступ на Храмову гору було дозволено всім мусульманам.

Напередодні праві активісти з руху «Нееманей Хара-Байт» заявили про свій намір піднятися на Храмову гору. У поліції припускали, що акція правих активістів може спровокувати арабські заворушення, і тому ще вранці 24 лютого в Старе місто було стягнуто додаткові сили військовиків і спецтехніку.

Із початком заворушень військовослужбовці та бійці МАГАВ піднялися на Храмову гору, застосувавши проти арабів сльозогінний газ і шокові ґранати. Шейх Мухаммед Гусейн, проповідник із мечеті Аль-Акса, попросив «поселенців, солдатів і поліцейських» не заходити в мечеть, «щоб уникнути подальшої кон­фронтації». Він також поклав відповідальність за події на ізраїльський уряд. Військові готуються до арештів арабів, що переховуються в мечеті.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...