Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Китай стверджує, що його армія близька до виконання «історичної місії»

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Китай стверджує, що його армія близька до виконання «історичної місії»

Сесія Всекитайських зборів народних представників, під час якої повинна відбутися передача влади новому, п’ятому, поколінню політиків, стартувала в Пекіні з виступу прем’єра Вень Цзябао. Низка зроблених ним заяв все ж змусила насторожитися якщо не самих китайців, то решту світу – напевно.

«Досягнуто прогресу в підвищенні боєздатності армії. Управління китайськими збройними силами (ЗС) стало скоординованішим, вони стали більш передовими, сучасними, професійними. Зросла здатність армії дотримуватися своєї історичної місії в цей новий період і виконати цілу низку складних завдань», — ідеться в доповіді прем’єр-міністра Китайської Народної Республіки (КНР).
Утім, того, що за історична місія покладена на китайську армію, п. Цзябао не пояснив. Російська інформагенція «Інтерфакс» сприйняла заяву китайського прем’єра мало не як погрозу.
Навряд чи в протокольній заяві Вень Цзябао містився якийсь натяк на аґресію. Принаймні, не більше, аніж у прощальній промові голови  Військової ради ЦК КПК Ху Цзіньтао. Той у листопаді 2012 року закликав уряд модернізувати китайські ЗС, нарощувати їхню потужність і підготувати до локальних конфліктів «в умовах інформатизації».
Однак військова стратегія Китаю може насторожити й без будь-яких заяв його керівництва, варто лише поглянути на оборонний бюджет країни. Так, 2013 року зростання військових витрат у КНР становитиме 10,7 % і сягне 115,6 млрд USD. Торік збільшення цієї статті бюджету склало 11,2 %, витрати становили 106,4 млрд USD. Таким чином, Піднебесна імперія зберігає за собою другу сходинку в рейтинґу країн за обсягом військових витрат.
Додаткові кошти будуть потрібні насамперед для оснащення армії новітніми зразками озброєння. Крім того, заплановано будівництво об’єктів інфраструктури тилу, збільшення витрат на утримання армії: зросте забезпечення військовослужбовців, враховано також поліпшення умов життя та несення служби.
На думку The New York Times, у китайської армії є ще одне, приховане, завдання, яке виправдовує постійне підвищення військових витрат. Керівництву країни та партії потрібна допомога військовиків — і для підтримки власного авторитету всередині КНР, і для залякування сусідів, із якими регулярно виникають територіальні суперечки.
До речі, у міністерстві оборони США про стурбованість зростанням військової потуги Китаю заговорили ще 2011 року. Американські військові експерти підготували доповідь, із якої випливає, що, з огляду на темпи розвитку китайської армії, уже до 2020-го вона стане цілком сучасною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...