Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Китай передумав давати гроші «Газпрому»

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Китай передумав давати гроші «Газпрому»
Мапа гозогону «Сила Сибіру»

Мапа гозогону «Сила Сибіру»

Питання щодо авансу «Газпрому» за контрактом з китайською CNPC на проект «Сила Сибіру» зависло в повітрі. Про це заявив Олександр Медведєв, заступник голови правління російської компанії. Аванс міг би стати інструментом Китайської Народної Республіки (КНР) для зниження ціни на газ, з огляду на чинний режим митного збору, і бути вигідним для обох сторін, але нічого критичного в застосуванні або незастосуванні авансу начебто немає, тому «Газпром» уже розпочав будівництво газогону, зазначив п. Медведєв.

У травні ц. р. «Газпром» підписав із CNPC 30-річний контракт на поставку в КНР до 38 млрд куб. м газу на рік газогоном «Сила Сибіру» із Чаяндінського та Ковиктінського родовищ починаючи з 2019-го. Будівництво трубопроводу почалося 1 вересня, вартість робіт оцінюється сумою 25 млрд USD. «Газпром» розраховував отримати від Китаю ці гроші авансом. Але ще за тиждень до підписання контракту із CNPC, у травні ц. р., люди, близькі до «Газпрому» розповіли, що замість авансу компанія обговорює з КНР кредит на будівництво «труби».
Та ймовірно, Китай готовий видати аванс за умови, що кошти буде витрачено на закупівлю необхідних для будівництва товарів і послуг в КНР, вважає Михайло Корчемкін, директор East European Gas Analysis. Але «Газпром» відмовляється це робити. А без авансу вартість будівництва може зрости й газогін не окупиться.
У червні ц. р. як альтернативу до китайських грошей Путін запропонував докапіталізувати «Газпром» на суму будівництва газогону. Але уряд і сам «Газпром» наразі цю ідею відкинули. Міністерство економічного розвитку РФ повідомило, що до неї можна повернутися 2015 року, коли стартують основні роботи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply