Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

КНДР запустила в Японське море ракети малого радіусу дії

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

КНДР запустила в Японське море ракети малого радіусу дії

Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) здійснила запуск трьох ракет малого радіусу дії. Ракети, запущені зі східного узбережжя країни, упали в Японському морі 18 травня, повідомило міністерство оборони Південної Кореї. Пуск двох із трьох ракет був проведений уранці. Третя ракета здійнялася в небо після полудня. Однак точний час запуску й тип ракет не повідомляється. Уряд Японії підтвердив пуск ракет КНДР, однак наголосив, що жодна з них не впала в територіальні води країни.

А 19 травня Північна Корея провела черговий запуск ракети малого радіусу дії. Як повідомило міністерство оборони Південної Кореї, ракета була запущена в другій половині дня зі східного узбережжя КНДР і впала в Японське море. Точний час пуску і тип ракети також не повідомляється.
Того ж дня Південна Корея розгорнула поблизу кордону з КНДР десятки пускових установок ракет Spike, виробництва ізраїльського оборонного концерну «Рафаелі». За словами представника збройних сил Республіки Корея, ракети Spike здатні знищувати як наземні об’єкти, так і рухомі цілі. Він також додав, що раніше КНДР розгорнула на березі Жовтого моря, поблизу островів, 76,2-мм гармати та 122-мм установки залпового вогню.
КНДР оголосила себе ядерною державою 2005 року. 2006-го, 2009-го і 2013 року ця держава провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. Відносини між Пхеньяном і Сеулом значно погіршилися після жорсткої реакції КНДР на проведення США та Південною Кореєю спільних широкомасштабних військових навчань.
На початку квітня ц. р. з’явилися припущення про те, що Північна Корея може здійснити випробувальний пуск балістичної ракети середнього радіусу дії типу «Мусудан», а також одночасний запуск кількох ракет типу «Скад» і «Нодон». Пізніше повідомлялося, що ракети «Мусудан» були запущені зі східного узбережжя КНДР, однак інформації про подальше їх переміщення не надходило.

До слова
Ще 5 травня група озброєних представників КНДР захопила в китайських водах судно «Ляопуюй-25222». Пірати, які вимагають викуп розміром близько 100 тис. USD, відвели судно в північнокорейські води. У пресу звістка про захоплення судна потрапила лише після того, як про подію у своєму мікроблозі «Вейбо» написав капітан корабля Юй Сюецзюнь. Капітан раніше також зумів зв’язатися з посольством Китаю в КНДР і попросити дипломатів про допомогу. За інформацією капітана, спочатку загарбники вимагали близько 200 тис. USD, але поступово зменшили її вдвічі. За словами моряка, він серйозно побоюється за безпеку свого екіпажу й не виключає, що найближчими днями закінчаться запаси провіанту та прісної води. Дипломатичне представництво Китаю зажадало від північнокорейської сторони негайного та беззастережного звільнення людей і захопленого судна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply