Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 21, 2019

Є щось, що не любить огорож…

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Є щось,  що не любить огорож…

«За останнє десятиліття США, Індія й Ізраїль звели 3 500 миль стін і огорож на своїх кордонах», — пише Ріс Джонс, професор Гавайського університету, у статті в The New York Times. Усі три країни стверджують, що відгороджуються від терористів. Ізраїльський уряд офіційно називає свої огородження Стіною безпеки, уточнює видання.

Проф. Джонс цитує думку Дженет Наполітано, яка свого часу, перебуваючи на посаді губернатора Аризони, висловила сумніви в ефективності прикордонних стін: «Покажіть мені стіну 50 футів на кордоні, і я покажу вам драбину на 51 фут». Автор статті наводить арґументи проти такого роду огороджень: їх будівництво й ремонт дорого коштують, і жодне з них не закриває кордонів згаданих держав повністю.

«Нарешті, завжди існує законний шлях перетину кордону. Кордон між США та Мексикою перетинається найчастіше у світі. В Ізраїлі є десятки тисяч поселенців, які проживають із палестинського боку, але вимагають вільного доступу до Ізраїлю через контрольно-пропускні пункти. Індія побудувала сотні воріт у своїх стінах на бангладешському кордоні, щоби пропускати фермерів на землі з іншого боку. Усі ці законні пересування створюють прикриття для тих, хто хоче імміґрувати, провезти контрабандний товар або влаштувати теракт», — зауважує видання.

«Для тих, хто перебуває на палестинському боці, стіна, що є вдвічі вища за Берлінську, означає насильницьку окупацію Ізраїлем Західного берега. Для мусульман Індії колючий дріт символізує їхнє відділення та марґіналізацію в суспільстві. У латино­американців США огорожі в пустелі асоціюються з дискримінаційними законами про імміґрацію. Стіни стали символом, швидше, обмежувальної політики цих країн, аніж поділюваних ними ідеалів свободи й демократії», — вважає автор статті.

New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...