Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Ізраїльтяни знищили конвой зі зброєю

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Ізраїльтяни знищили конвой зі зброєю

Під час авіаудару Ізраїлю в передмісті сирійської столиці було знищено конвой із високотехнологічною зброєю російського виробництва. Конвой перевозив зі столиці Сирії в Ліван російські комплекси протиповітряної оборони «Бук-М1-2» для потреб воєнізованого шиїтського угруповання «Хезболла» — давнього ворога Ізраїлю.

Удар, завданий на світанку 30 січня, став першою атакою Ізраїлю на території Сирії за п’ять останніх років. Уряд Сирії назвав дії Ізраїлю актом «зарозумілості й аґресії», заперечивши факт знищення військового конвою. Метою удару став дослідний центр у передмісті Дамаска, який використовувався для посилення обороноздатності Сирії.
Якби угруповання «Хезболла» отримало у своє розпорядження таку зброю, це викликало би серйозне занепокоєння ізраїльського уряду. Як заявив Метью Левітт, колишній працівник розвідки США, «Ізраїль наразі безперешкодно здійснює розвідувальні польоти над Ліваном. Поява («Бук-М1-2» у «Хезболли». — Ред.) позбавить Ізраїль можливості проводити повітряну розвідку», — міркує експерт.

Натомість сирійські повстанці, які контролюють низку населених пунктів поблизу міжнародного летовища Дамаска, 31 січня обстріляли зі стрілецької зброї іранський комерційний авіалайнер. На відеоролику видно, як повстанці відкривають шквальний вогонь по літаку Boeing 747, що заходив на посадку. В останні тижні аеропорт Дамаска фактично не працює. Більшість авіакомпаній відмовилася від рейсів у Сирію через громадянську війну в цій країні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply