Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Ісламісти озброїлися балістичною ракетою

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Ісламісти озброїлися балістичною ракетою

Балістична ракета Р-17

Бойовики з угруповання «Ісламська держава» влаштували демонстрацію військової техніки в сирійському місті Ракка — столиці самопроголошеного сунітського халіфату. У соцмережу потрапили фотографії й відеозаписи балістичної ракети Р-17 (за класифікацією НАТО — Scud) радянського або російського виробництва. Ракета перебувала в кузові вантажівки й була продемонстрована без пускової установки.

Американські борці з тероризмом вважають, що ця ракета має сирійське походження, оскільки Ірак був змушений знищити свої запаси під наглядом ООН більш ніж десять років тому.
Нагадаємо, що ісламісти під час свого стрімкого наступу в Іраку захопили найбільший нафтопереробний завод і центр із виробництва хімічної зброї, а також близько 425 млн. USD, що зберігалися в банках міста Мосула, ставши таким чином найбагатшою терористичною організацією на світі.
Наявність у ісламістів балістичної ракети становить загрозу безпеці Ізраїлю, стверджує Ансар Удін, один із членів радикального угруповання. Бойовик пише про те, що «Ісламська держава» тепер володіє ракетою Scud і має намір використати її проти Ізраїлю в день Ід аль-Фітр, свята на честь закінчення посту в Рамадан.
Абу Бакр аль-Багдаді, лідер воєнізованого угруповання, звернувся до мусульман усього світу зі закликом узяти зброю в руки та підтримати ісламську державу, створену на захоплених сирійських і іракських територіях. Він проголосив початок «нової ери», у якій, на його думку, запанують мусульмани.
20-хвилинний аудіозапис, у якому «халіф» аль-Багдаді закликає правовірних до джихаду, з’явився на сайті угруповання 1 липня. У ньому також наголошується на необхідності помститися за нібито скоєні проти ісламу злочини, у тому числі утиски в М’янмі та Південній Африці.
Сполучені Штати поки що не зробили остаточних висновків із приводу спроможності нинішньої іракської верхівки керувати державою. Про це заявив Мартін Демпсі, очільник Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США. Генерал пояснив, що наразі не зрозуміло, чи є ще багдадський уряд силою, яка представляє весь Ірак, як не відомо й те, чи вдасться йому втримати владу. «Коли ми матимемо ці оцінки, то ухвалимо рішення про те, чи будемо надавати ту підтримку, яку можемо надати», — уточнив представник американського командування.
«Важливим чинником у справі вирішення питання про те, чи будемо ми просуватися вперед, стане можливість політичного примирення серед існуючих груп і подання іракському народу єдиного уряду, на який він розраховує», — підкреслив воєначальник.
Зазначимо, що раніше Ірак звернувся до США по військову допомогу, однак у Вашинґтоні вважали за можливе надіслати тільки кілька сотень військових радників, котрі братимуть участь у налагодженні діяльності розвідки та систем зв’язку. Американські дипломати наполягають на тому, що іракський конфлікт має бути вирішено політичним шляхом.
Багдад вимагає від американців більшої підтримки, інакше, як заявив Лукман Фейл, посол Іраку у Вашинґтоні, влада республіки буде змушена звернутися до інших країн. На думку експертів, дипломат натякав на Іран і Російську Федерацію (РФ). Раніше іракські військовики вже були змушені спішно купувати в Росії винищувачі, позаяк американські поставки затримуються.
Водночас Іран, який активно долучився до оборони Багдада та бойових дій проти ісламістів, категорично протестує проти втручання США в ситуацію в Іраку. У Тегерані вважають, що впораються зі загрозою без допомоги зовнішніх сил.

Довідка
Р-17 (SS-1c Scud B) — радянська рідинна одноступенева балістична ракета. Перше її випробування пройшло 1959-го, була взята на озброєння Радянської армії 1962 року. Базова модель призначалася передусім для ядерних боєприпасів, оскільки мала невисоку точність влучання. Пізніше для ракети були створені хімічні боєприпаси. Радіус дії становить від 50 до 300 км. Експортувалася в без’ядерному варіанті. Північна Корея, Пакистан і Ірак використовували Р-17 для створення своїх ракет середнього радіусу дії. Такі балістичні ракети застосовувалися Єгиптом проти Ізраїлю під час війни 1973-го, в ірансько-іракському конфлікті, під час війн в Афганістані та в Перській затоці, а також у Ємені й у другій чеченській війні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply