Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Гонконґ: 15-річчя переходу під юрисдикцію КНР

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Гонконґ: 15-річчя переходу під юрисдикцію КНР

У Гонконзі почали відзначення 15-ї річниці відтоді, як Велика Британія передала його під кон­троль Китайської Народної Республіки (КНР). Основні урочистості очолив Ху Дзіньтао, президент Китаю. Раніше він привів до присяги Ляна Чженьїна, нового голову адміністрації Гонконґа.

Візит Ху Дзіньтао у Гонконґ намагалися зірвати невеликі групи демонстрантів. Одна з головних їхніх скарг полягає в тому, що система обрання лідера Гонконґу влаштована так, аби просувати вибір Пекіна. Лідера обирає спеціальна виборча колеґія, що складається з 1200 представників бізнесу й інших впливових мешканців, переважно лояльних до Пекіна.

На церемонії присяги нового лідера Ху Дзіньтао привітав Ляна Чженьїна і його команду з обранням і назвав радісною подією 15-ту річницю переходу Гонконґу під юрисдикцію КНР. Він знову наголосив, що Пекін відданий ідеї існування «однієї країни, але двох політичних систем», за якої мешканці Гонконґу мають набагато більше політичних свобод, аніж жителі решти Китаю. Під час промови президента один чоловік устав і почав кричати, згадуючи про різанину 1989 року на площі Тяньаньмень, однак дуже скоро його вивели з будівлі.

Візит Ху Дзіньтао був ретельно спланований. Але 30 червня поліції довелося захищати президента від демонстрантів. Поліцейські застосували перцевий аерозоль, аби розсіяти демонстрантів, які вимагали розслідування смерті одного з активістів, який помер в КНР цьогоріч.

Візит президента відбувся у час, коли довіра громадян до уряду впала до рекордно низького рівня. Люди невдоволені вкрай високими цінами на нерухомість, зростанням розриву між багатими та бідними, браком демократії, а також низкою політичних скандалів. Гонконґ, який був британською колонією до 1997 року, має відносно високий ступінь автономії від Пекіна. Однак китайські лідери протистоять тиску суспільства, яке прагне повної демократії в місті.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply