Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Друзі Путіна йдуть на дно

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

Друзі Путіна йдуть на дно
Нурсултан Назарбаєв. президент Казахстану

Нурсултан Назарбаєв. президент Казахстану

У Казахстані стався обвал національної валюти тенге після рішення відпустити грошову одиницю у вільне плавання. Більшість обмінних пунктів закрилися. Журналістам місцевого видання Tengrinews вдалося знайти в Алма-Аті тільки один працюючий обмінник. Біля нього скупчилася велика кількість людей, однак незабаром і той закрився. Люди стояли в черзі, намагаючись обміняти тенге. Однак доларів і євро не було, алматинці купували хоча б рублі.
Валютні операції призупинили, в т. ч. й комерційні банки. Не працюють також сайти магазинів техніки, закриті деякі торгові доми. Інтернет-крамниці закрилися на переоцінку товарів у зв’язку з коригуванням курсу. Як розповів Костянтин Горожанкін, президент Асоціації казахстанського інтернет-бізнесу та мобільної комерції, міняють цінники більше 1 тис. магазинів. «Девальвація цього року відрізняється від попередніх тим, що ніхто не розуміє, що буде з курсом, який встановиться. Не думаю, що крамниці не працюватимуть, поки не встановиться курс. Вони просто будуть щоранку міняти цінники», — заявив він.
Жителі Астани також не можуть купити американську валюту. Деякі обмінники змінювали курс прямо на очах у відвідувачів, виставляючи небачену раніше ціну 255 тенге/USD. Деякі обмінні пункти в столиці відразу після відкриття закрилися на технічну перерву. В Актау не продають ні долари, ні рублі, ні євро.
Казахстан із 20 серпня перейшов до вільно плаваючого обмінного курсу. Середньозважений курс тенге на Казахстанській фондовій біржі відразу ж упав на 26 %. На думку ж Каріма Масімова, прем’єр-міністра Казахстану, введення плаваючого курсу тенге дозволить компенсувати втрати бюджету. За словами глави уряду, найгірші часи ще можуть настати, тому влада не буде задіювати додаткові ресурси з Національного фонду. «Національний фонд нам ще стане в нагоді», — прогнозує він.
Напередодні Нурсултан Назарбаєв, президент Казахстану, закликав адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 USD за барель. «Це — крок, спрямований на підготовку до підвищення ставки Федеральної резервної системи США, — заявив Томмі Онг, керуючий директор казначейства та ринків капіталу DBS Bank Hong Kong Ltd. — В очікуванні зростання ключової ставки в США деякі країни з економікою, що розвивається, воліють послабити свою валюту, щоб стимулювати експорт та уникнути масованих інтервенцій».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply