Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Довічне ув’язнення для екс-президента

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Довічне ув’язнення  для екс-президента

Військовий суд у Тунісі знову засудив Зіна аль-Абідіна бен Алі, колишнього президента країни, який утік після Жасминової революції в січні 2011 року. Це — далеко не перший вирок, ухвалений заочно за останній рік екс-лідеру Тунісу. Він уже отримував тривалі терміни ув’язнення (від 16 до 35 років) за корупцію, шахрайство, розкрадання державних коштів і зберігання наркотиків.

Цього разу п. бен Алі довіку позбавили волі за співучасть у вбивстві понад 300 демонстрантів під час Жасминової революції. Крім колишнього президента, військовий трибунал міста Кеф на північному сході Тунісу засудив Рафіка Бельхадж Касема, екс-міністра внутрішніх справ Тунісу, а також сімох інших чиновників у галузі безпеки до різних термінів тюремного ув’язнення, максимальний із яких — 15 років. Панові Касему дали 12 років.

Загалом обвинувачення у співучасті в убивствах демонстрантів було висунуто 23 високопоставленим особам. Із-поміж них суд виправдав 14, у тому числі голову охорони президента Алі Серіаті й Ахмеда Фріа, який був призначений міністром внутрішніх справ Тунісу незадовго до того, як Зін аль-Абідін бен Алі втік із країни.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply