Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Бої на півдні Таїланду

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Бої на півдні Таїланду

Таїландські морські піхотинці в ніч на 13 лютого відбили напад ісламістів на свою базу в південній частині країни, де з 2004 року ведеться партизанська війна. У підсумку бою, який тривав понад годину, щонайменше, 16 нападників було вбито, десятки – отримали поранення. Серед захисників бази було поранено більш як сто людей, але ніхто не загинув.

За словами представників командування збройних сил Таїланду, напад на базу скоїло приблизно 30 осіб. Усі вони були одягнені в уніформу та бронежилети й чудово озброєні: на полі бою залишилися гранатомети й автомати з лазерними прицілами.
Відбити атаку порівняно малою кров’ю допомогла завчасно отримана інформація про її підготовку. У момент початку акції всі військовослужбовці були озброєні та готові до бою. Після відступу бойовиків морська піхота й армійські частини почали прочісувати територію навколо бази, розшукуючи ісламістів, які вижили. Судячи з кількості крові на землі, у їхніх лавах – багато поранених, що має полегшити пошуки.
Бойовики, відповідальні за напад, з 2004 року борються за відокремлення переважно мусульманського півдня Таїланду від решти країни. Жертвами партизанської війни в трьох південних провінціях стали 5 тис. осіб.
Бойовики при цьому здебільшого уникають прямих сутичок з армією, вважаючи за краще нападати на державних службовців, лікарів і вчителів, оскільки така тактика є для них найменш ризикованою. Це, однак, призводить до того, що навіть місцеві мусульмани перестають підтримувати бойовиків і зрідка попереджають військових про майбутні напади. Цього разу підготуватися до нападу допомогла мапа, знайдена на тілі бойовика, убитого кількома днями раніше, а не доброзичливість жителів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply