Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Азербайджан та Вірменія розпочали ракетну гонку озброєнь

Автор:

|

Жовтень 26, 2017

|

Рубрика:

Азербайджан та Вірменія розпочали ракетну гонку озброєнь

Білоруські «Полонези» здатні долетіти до вірменської столиці

Нещодавно Білорусь із офіційним візитом відвідав Закір Гасанов, міністр оборони Азербайджану. У сусідній Вірменії (яка, нагадаємо, перебуває в стані неоголошеної війни з Азербайджаном через Нагірний Карабах, який за часів СРСР входив до складу Азербайджану, але більшість населення якого складали етнічні вірмени, що на початку 1990-х проголосили ніким не визнану Нагорно-Карабаську республіку, яка з того часу за підтримки Вірменії воює з Азербайджаном) здійнялася справжня паніка.
Як пише вірменський інтернет-портал аrmtimes.com, Баку та Мінськ нібито досягли угоди про продаж Азербайджану реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Полонез» спільного білорусько-китайського виробництва. Звісно, поки що ні з білоруської, ні з азербайджанської сторони жодних офіційних підтверджень цього не було.
Причому дехто з експертів сумнівається в існуванні такої угоди. «На моє особисте враження, Азербайджан, якщо навіть розглядає можливість такої покупки, то це рішення передусім носить пропагандистський характер. В Азербайджані РСЗВ настільки різноманітні та хаотичні, що такі покупки з точки зору військової логіки створюють серйозні логістичні проблеми. У них є «Касірга» турецького виробництва, ізраїльсько-казахстанські «Ікси», природно, у них є ще й радянські «Смерчі» та «Гради» і так далі, й тому подібне. Якщо додати до цього «зоопарку» ще й «Полонез» — це більшою мірою пропаганда, тролінг Вірменії, залякування», — зазначив Карен Вртанесян, військовий експерт і координатор сайту razm.info.
Тим не менше в разі появи в Азербайджані РСЗВ «Полонез» із дальністю ураження до 280 км (цей параметр встановлений із урахуванням обмежень міжнародного режиму контролю ракетних технологій, що забороняє експорт ракет дальністю понад 300 км) вся територія Вірменії, включно зі столицею Єреваном опиняться під загрозою прямого вогню. «Система «Полонез» здатна одночасно вражати вісім цілей, при цьому на максимальній відстані відхилення від заданих координат не перевищує 30 м. Якщо врахувати, що «Полонез» — ракетна система залпового вогню, то цей показник не може вважатися похибкою. Ще однією з переваг «Полонезу» є те, що він базується на колісних шасі підвищеної прохідності типу МЗКТ-7930 «Астролог». Із цієї причини застосування «Полонезу» на територіях зі складним гірським рельєфом не створює жодних труднощів. Словом, Вірменії є чого турбуватися», — пише портал аrmtimes.com.
«Це свідчить, що Азербайджан прогнозує наступну ескалацію війни не лише на кордоні з Карабахом, але і на території самої Республіки Вірменія, тому що в протилежному випадку таке озброєння не має сенсу. Це досить серйозним чином дестабілізує загальну ситуацію і може становити серйозну загрозу для Вірменії», — зазначив Ара Папян, вірменський політолог.
«Якщо Азербайджан придбає такі системи, це, певна річ, вплине на військовий баланс у реґіоні. Подібні системи, в основному, призначені більше для руйнування населених пунктів. Для боротьби проти них потрібно мати пропорційні засоби і, в разі застосування з боку противника такого озброєння, потрібно завдати пропорційного удару. А Вірменія має подаровані Росією «Іскандери», — зазначив Арцруні Оганнісян, прес-секретар міністерства оборони Вірменії.
Теоретично, Вірменія може зробити те, що вже зробив Ізраїль — сформувати систему протиракетної оборони на всій території країни, звісно, усвідомлюючи, що це буде дуже дорого коштувати для країни й економіки, і ще залишається питання: чи взагалі є такі ресурси? Вихід в Єревані, здається, знайшли. Щоправда, трохи неадекватний. Вірменський військовий експерт Карен Вартанесян зазначає, що у Вірменії є ядерні відходи, а також є «Іскандери» і теоретично їх можна поєднати. «Потрібно розуміти, що рано чи пізно ми змушені будемо приймати дуже жорсткі заходи щодо Азербайджану. Якщо Азербайджан весь час намагається показати, що в будь-яку секунду готовий вдатися до якихось заходів, то буде повністю логічним, якщо б вірменська сторона в цьому випадку зробила контрзаходи», — каже експерт.
Зіставляючи постійні войовничі заяви керівництва Азербайджану та Вірменії, можна зробити висновок, що загроза повноцінної війни в Закавказзі між двома колишніми республіками СРСР зростає з кожним днем.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply