Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Авіаудар Ізраїлю в Сирії назвали оголошенням війни

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Авіаудар Ізраїлю в Сирії назвали оголошенням війни

У Сирії стрімко збільшується кількість судів: й опозиція, й «Аль-Каїда», і влада — усі мають власні органи правосуддя. Так, у сирійському Алеппо створений шаріатський суд «Аль-Каїди», вплив якого поширюється на підконтрольні озброєній опозиції райони провінції Ідліб. Судова колегія складається з представників чотирьох угруповань екстремістів, її головою став бойовик із «Джебхат ан-нусра». Світське крило опозиції, своєю чергою, створило свій суд — Об’єднану юридичну раду, однак вона не може забезпечити виконання своїх рішень через відсутність силової складової. 

Варто зазначити, що «Аль-Каїда» контролює комунальні служби Алеппо, завдяки чому екстремісти налагодили постачання захоплених ними районів усім необхідним. Найвпливовішою організацією серед супротивників Башара Асада є суннітський «Фронт ан-нусра», місцеве відділення «Аль-Каїди». Допомагати їм має намір ліванське терористичне формування «Хезболла».
4 травня ізраїльські Військово-повітряні сили (ВПС) завдали авіаудару по території Сирії. Найбільш вірогідною ціллю Ізраїлю був склад зброї. За деякими припущеннями, він побоювався передачі сирійської зброї шиїтському угрупованню «Хезболла».
Фейсал Мекдад, заступник міністра закордонних справ Сирії, сприйняв авіаудар по сирійській території як оголошення війни. Високопосадовець також звинуватив Ізраїль у змові з терористами. Він повідомив, що Сирія відповість на напад і зробить це тоді, «коли вважатиме за потрібне». Сирійська інформаційна агенція САНА поінформувала, що в ніч на 5 травня Ізраїль здійснив ракетний обстріл сирійського науково-дослідного центру на околиці Дамаска, однак про жертви або постраждалих не згадувалося.
6 травня підконтрольна Ізраїлю частина Голанських висот зазнала мінометного обстрілу з боку Сирії. Два мінометних снаряди вибухнуло біля лінії роз’єднання в південній частині Голан, не заподіявши шкоди. Ізраїль наразі готує скаргу в ООН.

До слова
В ізраїльському курорті Бат-Ям, на вулиці Ацмаут, 3 травня було знайдено труп чоловіка, імовірно, це – громадянин України. Загиблому було 50 років. Журналісти зауважили, що правоохоронці не вивчають версії вбивства. Однак інші джерела не підтвердили цієї інформації. Наразі тіло передали в інститут судової медицини «Абу-Кабір».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply