Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Арафата вбив полоній

Автор:

|

Листопад 14, 2013

|

Рубрика:

Арафата вбив полоній

Суха Арафат, удова колишнього палестинського лідера Ясіра Арафата, заявила, що результати експертизи останків із швейцарської лабораторії вказують на те, що його отруїли полонієм. «Ми розкриваємо цей злочин як політичне вбивство», — сказала жінка. Міжарабський телеканал «Аль-Арабія» повідомив, що, за даними результатів експертизи, вміст радіоактивного полонію в останках Арафата перевищував норму у 18 разів.

Напередодні палестинська комісія, що розслідує причини смерті Ясіра Арафата, отримала результати експертизи його останків зі швейцарської лабораторії. Палестинські фахівці мають намір ретельно вивчити доповідь, перш ніж її оприлюднять.
Згідно з офіційною версією, Арафат помер 2004 року у Франції від обширного інсульту, однак у липні 2012-го швейцарські фахівці виявили на його одязі й особистих речах радіоактивну речовину полоній-210. Фахівці з Інституту радіофізики в Лозанні припустили, що Арафат отримав смертельну дозу цієї радіоактивної речовини. Згодом спеціалісти взяли на експертизу проби з останків Арафата, які після цього були перепоховані. У жовтні ц. р. вчені зі Швейцарії підтвердили вміст радіоактивних речовин у біопробах Арафата. Разом зі тим, вони наголосили, що радіація — лише одна з можливих причин смерті палестинського лідера.
Тим часом, Володимир Уйба, голова Федеральної медико-біологічної агенції РФ, яка також займалося вивченням останків Арафата, заявив, що причиною смерті палестинського лідера не могло бути отруєння полонієм. «Російські експерти, які проводили дослідження, не виявили слідів цієї речовини», — наголосив посадовець.
Крім російської та швейцарської груп, що працювали за дорученням палестинської влади, дослідженням останків Арафата займалися французи в межах карної справи, порушеної в їхній країні з ініціативи Сухи Арафат.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply