Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 17, 2018

«Аль-Каїда» нагадала про себе

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

«Аль-Каїда» нагадала про себе

Splendid

Озброєні люди ввечері 16 січня напали на чотиризірковий готель Splendid у центрі Уагадугу, столиці Буркіна-Фасо. До атаки виявилися причетними ісламісти «Аль-Каїди», котрі захопили заручників у готелі, 27 осіб загинули.
Спецпідрозділи Буркіна-Фасо пішли на штурм готелю. Частина будівлі була охоплена вогнем. Дві групи силовиків зайшли в приміщення через головний вхід. Вони відразу ж зачистили три з п’яти поверхів готелю, звільнивши 150 заручників. Опіку на ними взяв на себе «Червоний хрест». На двох горішніх поверхах протистояння вже не було. За словами однієї з постраждалих, терористи цілеспрямовано атакували саме білих людей.
Раніше очевидці повідомляли, що озброєні люди в якийсь момент вибігли з готелю, почали підпалювати автомобілі та стріляли в повітря. Потім до місця подій приїхали правоохоронці, між сторонами почалася перестрілка, після якої ісламісти повернулися назад у готель. У нападі брали участь як мінімум троє чоловіків, одягнених у тюрбани. На вулиці біля будівлі палахкотіли близько десяти машин.
Відповідальність за напад на готель Splendid взяла на себе терористична організація «Аль-Каїда в країнах ісламського Магрібу» (АКСМІ). Члени цього угрупування раніше оголосили джихад кільком країнам, серед яких була і Буркіна-Фасо. АСКМІ також була причетна до захоплення заручників у готелі Radisson Blu в столиці Малі в листопаді 2015 року. Жертвами теракту тоді стали 20 людей, у т. ч. шестеро росіян, троє громадян Китаю, два бельгійці, а також по одному громадянину США, Ізраїлю та Сенегалу.
У готелі Splendid регулярно зупиняються представники ООН і громадяни з країн Заходу. Серед захоплених терористами заручників були європейці. Жиль Тібо, посол Франції в Буркіна-Фасо, охрестив ці події терористичним актом. «Уникайте цього району», — закликав він у Twitter.
Метою нападників також було кафе навпроти готелю, популярне серед іноземців. Власниками цього кафе були українці. Четверо з них — члени однієї родини — загинули, серед них — і одна дитина. Про це повідомив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...