Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 9, 2020

Арешт гакерів з Anonymous

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Арешт гакерів з Anonymous

Поліція Чилі, Арґентини, Колумбії й Іспанії затримала 25 активістів гакерської групи Anonymous. У заарештованих, вік яких — від 17 до 40 років, вилучено понад 250 одиниць мережевого й мобільного устаткування. Як повідомили в міністерстві внутрішніх справ (МВС) Іспанії, правоохоронні органи затримали в Мадриді та в Малазі чотирьох осіб. Двох із них, у тому числі неповнолітнього, пізніше відпустили під заставу. За даними іспанської поліції, один із тих, хто залишився під арештом, є координатором атак Anonymous в Іспанії та Латинській Америці.

Усю операцію координував Інтерпол. Приводом до неї стали кібератаки на чилійські й колумбійські урядові інтернет-ресурси. Зокрема, було паралізовано роботу сайтів президента й міністерства оборони Колумбії та національної бібліотеки Чилі. Гакерська група Anonymous заявляє, що в її лавах виявився зрадник. На думку гакерів, завдяки йому Інтерпол і поліція в іспаномовних країнах змогли затримати кількох членів групи.

Нагадаємо, що Ano­ny­mous узяла на себе відповідальність за низку масштабних мережевих атак. Так, у грудні 2010 року на знак підтримки ресурсу Wikileaks гакери із цього руху зламали сайти платіжних систем Visa, Mastercard і PayPal. Протягом 2011 року вони зламували сервери Apple, Sony та поліцейських установ цілої низки країн. У січні 2012-го було атаковано сайти ФБР, міністерства юстиції США, Білого дому й інші ресурси у відповідь на закриття файлообмінного сервісу Megaupload. До Anonymous входять гакери з різних країн, і чітка внутрішня структура в групі відсутня. Одним із символів угруповання стала маска Гая Фокса з фільму «V — означає вендета». У лютому 2012 року рух пообіцяв організовувати кібератаки на урядові сайти щоп’ятниці, однак мета цих дій залишилася незрозумілою.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply