Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Андерс Брейвік може зустрічатися з друзями

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Андерс Брейвік може зустрічатися з друзями

Обвинувачений у подвійному тер­акті 22 липня, жертвами якого стали 77 осіб, Андерс Брейвік має змогу читати листи, приймати відвідувачів і спілкуватися із журналістами, сотні яких висловили бажання записати інтерв’ю з найвідомішим терористом Норвегії. 9 січня закінчився термін заборони, накладеної норвезьким судом, на отримання кореспонденції та відвідини пана Брейвіка. Це означає, що він зможе спілкуватися з родичами, друзями та представниками мас-медіа під контролем поліції.

«Дуже багато людей уже звернулося до адвокатів Андерса Брейвіка з проханням зустрітися з їхнім клієнтом. Частину запитів було направлено безпосередньо до в’язниці й навіть йому особисто», — розповів адвокат Турд Йорден, повідомивши, що серед цих людей є такі, хто особисто знайомий з обвинуваченим у тероризмі, а також ті, що до 22 липня нічого про нього не чули, проте з різних причин хочуть із ним зустрітися. Сам пан Брейвік позитивно налаштований стосовно майбутніх відвідувачів, однак просить тих, із ким не знайомий особисто, пояснити причини для зустрічі.

Андерс Брейвік перебуває у блоці для особливо небезпечних злочинців в’язниці Іла, де створено найвищий рівень безпеки. Ув’язнені цієї тюрми мають право на одне побачення на тиждень під контролем працівників цього закладу. Крім того, для контролю може бути використано спеціальне обладнання або собаку.

Пан Брейвік також виявив намір давати інтерв’ю, перебуваючи в ув’язненні: на особливій ролі преси у власній «місії» він наголошував іще у своєму маніфесті. Про бажання записати розмову з Андерсом Брейвіком уже заявили норвезькі та зарубіжні ЗМІ. «Ми отримали подібні запити з різних куточків світу. Він має охоту зустрітися в першу чергу із журналістами з Великої Британії, Франції та Німеччини, на них він зробив акцент у побудові своєї мережі контактів», — зазначив адвокат.

Правник також розповів, що його підзахисний хоче спілкуватися не тільки з великими медіа, але також із блоґерами з консервативними поглядами. Щоправда, пан Брейвік висунув умову, аби його інтерв’ю публікувалися без цензури й не редагувалися.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply