Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 19, 2020

Знищили кокаїнові фабрики

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Знищили  кокаїнові фабрики

Болівійська поліція провадить запеклу боротьбу з наркомафією. Одразу 249 пересувних міні-фабрик із виробництва кокаїну було знищено під час великомасштабної операції проти наркомафії в Болівії. Неподалік населених пунктів, у яких розміщувалися міні-фабрики, правоохоронці виявили чотири злітні смуги для прийому невеликих літаків наркомафії. А підпільні фабрики були заховані в житлових будинках двох містечок на південному сході країни. Правоохоронні органи вилучили майже 2 т вже готового кокаїну й тисячі кілограмів сировини для виробництва наркотику. Заарештовано близько двох десятків осіб.

Болівія є одним із найбільших постачальників кокаїну на «чорний» ринок разом із Перу та Колумбією. Влада країни всіляко протистоїть нелеґальному наркотрафіку, проте президент Ево Моралес зі всіх трибун не перший рік захищає коку як рослину. Він уважає, що саме листя коки не є наркотиком і складає частину культури Анд. Пан Моралес відомий своєю твердою позицією щодо необхідності леґалізації коки й неодноразово демонстративно жував її листя на міжнародних зустрічах, зокрема на конференції ООН із наркотиків.

У Болівії від 62 до 67 % індіанського населення вживає листя коки. Президент Моралес навіть організував спеціальне свято — Національний день жування коки, а потім ухвалив рішення про відмову Болівії від дотримання Єдиної конвенції про наркотичні засоби ООН. А болівійський суддя Гуальберто Кусі раніше зізнався, що перед ухваленням вердиктів він ворожить на кокаїні.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply