Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 28, 2020

Заручники в Африці

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Заручники в Африці

Сомалійські пірати викрали відомого американського письменника й журналіста Майкла Скотта Мура (на фото). Спроби місцевої влади домовитися з викрадачами про звільнення американця були марними. Інцидент трапився 21 січня поблизу міста Галькайо в центральній частині Сомалі. Представники піратського клану «Саад» на двох позашляховиках Land Cruiser зупинили автівку письменника неподалік летовища, куди він їхав на зустріч зі своїм індійським колеґою. Після викрадення пана Мура перевезли в район портового міста Харардере, що вважається однією з основних баз сомалійських розбійників.

Уродженець Каліфорнії Майкл Мур є громадянином США та Німеччини. Як письменник, він найбільше відомий своєю книгою «Солодкість і кров» про історію серфінґу та його вплив на світову культуру. Він також активно співпрацював із низкою періодичних видань, а останнім часом був постійним автором популярного німецького журналу Spiegel. У Сомалі пан Мур збирав матеріал про проблеми піратства в реґіоні, що могло спровокувати його викрадення.

Нагадаємо, що 24 січня спецпідрозділи США звільнили із сомалійського полону американку й данця, захоплених у жовт­ні минулого року. Їх також захопили біля летовища Галькайо. Сомалійська республіка припинила своє існування як єдина держава 1991 року, після падіння диктаторського режиму Сіада Барре. Єдиною законною владою в країні міжнародне співтовариство визнає федеральний уряд, що контро­лює Могадішо й низку навколишніх районів. Інші частини Сомалі перебувають під контро­лем невизнаних державних утворень або є самоврядними територіями. У районах на півдні й північному сході Сомалі правлять місцеві клани та радикальні ісламські рухи, у тому числі пов’язані з «Аль-Каїдою». Землі на півночі та північному заході контролює невизнана Республіка Сомаліленд.

Також група озброєних бедуїнів 22 січня захопила курортний комплекс Aqua Sun на Синаї. Вони взяли заручників і вимагають за них викуп 660 тис. USD. За наявними даними, туристів серед полонених немає — до рук нападників потрапили працівники та директор комплексу. Однак у полоні опинилося троє іноземців. Бедуїни погрожують розгромити курорт, якщо їхніх вимог не буде виконано. Власник готелю закликав поліцію взяти комплекс штурмом. Проте влада Єгипту заявляє, що не може розпочати операцію зі звільнення бази без попереднього погодження з Ізраїлем. Бедуїни заявляють, що готель було побудовано на землі, яка належить їм. Мешканці Синайського півострова вже протягом кількох десятиліть звинувачували єгипетський уряд в утисках. Після падіння режиму Хосні Мубарака вони почали боротьбу за свої права вже зі зброєю в руках.

А сили, вірні колишньому лідерові Лівії Муаммару Каддафі, 25 січня взяли під свій контроль місто Бені-Валід. Четверо людей загинуло, поранено 20 осіб. Захоплення Бені-Валіда — перша воєнна операція сил, що зберігають вірність полковнику Каддафі. Унаслідок злагоджених дій добре підготовлених прибічників поваленого уряду бригаду ополченців Перехідної національної ради витіснили за межі міста. Також повідомляється, що облога тривала близько восьми годин, після чого прапор поваленого режиму знову замайорів над містом. Експерти вважають, що взяття міста лише свідчить про неприязнь жителів до нової влади. Висловлюються побоювання, що це стане поштовхом до активізації сил підпілля, вірних Муаммару Каддафі.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply