Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 21, 2019

В’язням у Лівії загрожує новий термін

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

В’язням у Лівії загрожує новий термін

Повернення на Батьківщину 19 українців, яких уже понад рік утримують під арештом у Лівії, може затягнутися. Кілька днів тому ЗМІ повідомили про те, що українські бранці нібито вже незабаром повернуться додому, оскільки суд Тріполі помилував нафтовиків. Через колишню особисту медсестру полковника Муамара Каддафі виданню вдалося зв’язатися з одним із тріполійських польових командирів.

Та, як виявилося, ще зарано радіти. «Українці все ще перебувають під охороною бригади лівійської армії під командуванням Отмана Зіддані, мова про їхнє звільнення не йде. Навпаки, затриманих хочуть перевезти з військової бази до в’язниці. Раніше цього не робили з міркувань безпеки», — передала дівчина рішення командувача. За словами лівійців, місцевий суд розглянув звернення української сторони, але не має наміру зменшити термін. Він планує відправити справу на повторне розслідування. А це означає, що остаточна ухвала з’явиться не раніше, ніж за рік.
«У слідства з’явилися нові факти щодо того, що українці причетні до ремонту техніки, а також допомагали армії Каддафі збивати авіацію НАТО. Якщо суд вирішить повторно розглянути справу, вирок українцям анулюють. Але на них чекає нове судове рішення. Про те, коли воно буде й, головне, яким, не відомо. Можливо, що й суворішим», — кажуть лівійці.
У Лівії сподівалися, що після ухвалення вироку Київ почне домовлятися з місцевою владою й піде на поступки, але жодних пропозицій від української сторони так і не надійшло. Як писав «Міст», раніше за звільнення українських громадян лівійські повстанці просили два літаки з гуманітарною допомогою, бригаду саперів, а також допомогу в лікуванні поранених бойовиків. Але після того, як Україна задовольнила ці вимоги, повстанці захотіли грошову винагороду, а також літак Каддафі, який був відправлений на ремонт. «Так просто ніхто українців не відпустить, вони – винні, і це доведено. Є вирок, який потрібно виконувати або ж домовлятися», — заявляють лівійці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...