Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Українців у Лівії засудили

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Українців у Лівії засудили

Лівійський суд 4 червня ухвалив вироки 24 громадянам РФ, України та Білорусі, визнавши їх винними в наданні допомоги режимові Муаммара Каддафі. Одного з двох росіян у цій групі, який нібито є її координатором, засудили до довіч­ного ув’язнення. Решту підсудних покарано тривалими (до десяти років) тюремними термінами й виправними роботами. Засудженим, зокрема, інкримінували те, що вони ремонтували й модернізували бойову техніку, яка використовувалася «для знищення лівійського народу».

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) України сподіваються на більш зважений розгляд справи українців у Вищому військовому суді Тріполі. Українські дипломати в Тріполі вже досягли домовленості зі захисниками 19 засуджених українців щодо подачі апеляції до Вищого військового суду Лівії вже найближчими днями. Керівник зовнішньополітичного відомства Костянтин Грищенко (на фото) пообіцяв, що Україна відстоюватиме права своїх громадян у Лівії до кінця.

Натомість родичі українців, ув’язнених у Лівії, звинувачують владу в бездіяльності. Вони заявили, що шукають кошти, щоби найняти для своїх рідних кваліфікованих юристів. «МЗС нічого не робить для порятунку наших близьких. Дев’ять місяців тривають якісь перемовини, і все без будь-яких наслідків. А наші рідні утримуються в камері без душу й туалету. Коли одному з них знадобилася термінова медична допомога — операція з видалення грижі, — його лікували в муніципальній лікарні за гроші лівійської сторони, а з медикаментів дають тільки аспірин», — повідомила Наталія Писаренко, чоловік якої поїхав до Лівії працювати водієм. Вона також розповіла, що родичі засуджених українців мають намір повернути своїх рідних в Україну, не чекаючи на допомогу держави.

Водночас, у МЗС заявили, що відомство не має претензій до роботи адвокатів. Як розповів Олег Ніколенко, третій секретар Посольства України в Лівії, українських громадян захищали лівійські адвокати, надані їм судом. «У нас немає скарг на їхню роботу. Ми вивчали можливість залучення приватних адвокатів, але, з огляду на те, що ця справа — дуже делікатна, у Лівії складно знайти юриста-міжнародника. За участь у процесі фахівці просили по $150 тис. за особу, у держави немає таких грошей», — пояснив дипломат, запевнивши, що працівники посольства двічі-тричі на тиждень відвідують співвітчизників, приносячи їм продукти харчування, предмети особистої гігієни та ліки. «Їх утримують у нормальних умовах. Зараз у Лівії стоїть спека, а їм у камеру поставили кондиціонер», — зазначив він.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply