Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

У Намібії знайшли підземне море

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

У Намібії знайшли підземне море

Геологи виявили в Намібії гігантське підземне джерело води, яке може мати величезний вплив на розвиток одного з найсухіших реґіонів Африки. Згідно з попередніми оцінками, підземне море здатне забезпечувати північ країни водою протягом 400 років.

У Намібії, за винятком Атлантичного узбережжя, немає великих водойм, річок є мало, і більшість із них пересихає, тому заняття фермерством там украй обмежене. Науковці вважають, що нове джерело води може підняти сільське господарство країни. На думку першовідкривачів, підземне море має бути екологічно чистим, оскільки вода залишалася незайманою впродовж десяти тисяч років.

Зауважимо, що раніше група вчених із Фінляндії, Естонії, Великої Британії та США відкрила ґенетичний ланцюжок, який впливає на поглинання рослинами вуглекислого газу та випускання ними в атмосферу вологи, що в майбутньому допоможе ґенетикам створювати модифіковані сільськогосподарські культури, спроможні переживати жорстоку засуху й навіть рости в умовах мізерного поливу. Зазначимо, рис, який переносить (тобто не гине) тимчасову засуху краще, ніж звичайні сорти, дослідники створили ще 2002-го, а рис, який для свого нормального росту вимагає вдвічі менше води для поливу, — 2009 року.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply