Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

У Лівії захопили українське судно

Автор:

|

Липень 25, 2013

|

Рубрика:

У Лівії захопили українське судно

У Лівії невідомі особи захопили українське судно Etel із вантажем автомобілів із Акаба (Йорданія). Ці люди стверджували, що захищають інтереси групи ліванських бізнесменів, яких нібито пограбував власник Etel.

Українське судно в березні ц. р. взяло в Йорданії на борт вантаж із 597 автомобілів на суму 9,5 млн USD, які мали бути доставлені в Бенґазі. Однак, пославшись на заяви бізнесменів, судно вирушило в український порт і вивантажило автомобілі там. Керівництва України та Лівії начебто почали якесь розслідування цієї події, однак лівійські бізнесмени заявили, що «влада тягне з розслідуванням, що справедливості годі дочекатися й що вони беруть правосуддя у свої руки». Судно було захоплене без рішення суду та відповідного ордера на арешт. На борту перебуває 19 українців. Наразі лівійська влада не вживала жодних заходів щодо з’ясування ситуації, що склалася.
До Мiнiстерства закордонних справ (МЗС) України 23 липня викликали тимчасово уповноваженого в справах держави Лiвiя в Українi Альхадi Асбеї. Як повiдомляє департамент iнформацiйної полiтики МЗС, пiд час зустрiчi Геннадiй Латiй, спецiальний представник України з питань Близького Сходу й Африки, заявив, що українська сторона розцiнює захоплення українського екiпажу як акт тяжкого злочину на територiї Лiвiї, «який, станом на сьогоднi, залишається без належної реакцiї офiцiйної лiвiйської влади». Вiн висунув жорстку вимогу негайно звiльнити екiпаж судна, згiдно з нормами мiжнародного права, дотримання безпеки українцiв на територiї Лiвiї, а також адекватної офiцiйної реакцiї та роз’яснень вiд лiвiйської сторони щодо цього iнциденту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply