Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

У Лівії помер український бранець

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

У Лівії помер український бранець
Так лівійці утримують українських в'язнів

Так лівійці утримують українських в’язнів

У ніч на 14 липня 19 українських в’язнів перевезли зі столиці Лівії Тріполі до міста Зінтана. Після того, як ув’язнені прибули до місця призначення, одного з них за станом здоров’я шпиталізували до місцевої лікарні, де він невдовзі помер. У зв’язку із цим Міністерство зовнішніх справ (МЗС) України вручило лівійській стороні ноту-протесту проти недбалості, яка призвела до смерті громадянина України. Українське зовнішньополітичне відомство вкотре висловило вимогу якнайшвидше вирішити питання щодо повернення українців на Батьківщину.

19 громадян України утримують на території Лівії з серпня 2011-го, звинувачуючи їх у пособництві колишньому диктаторові Муамару Каддафі. Кожному з українців дали по десять років позбавлення волі, але торік Вищий військовий суд Лівії скасував цей вирок, тому суд загальної юрисдикції досі розглядає справу полонених.
З огляду на бойові дії та складну суспільно-політичну ситуацію в Лівії, провадження у справі здійснюється вкрай повільно — судові слухання постійно відкладають через неспроможність лівійської влади гарантувати безпечну доставку підсудних до судового приміщення.
У МЗС України наголосили, що лівійський суд має у своєму розпорядженні докази того, що українці потрапили в Лівію внаслідок шахрайських дій громадянина РФ, котрий під виглядом найму їх для роботи на російсько-лівійську нафтовидобувну компанію забезпечив організацію приїзду українців до цієї країни. 15 липня ц. р. у МЗС було проведено міжвідомчу нараду за участю посла України в Лівії та представників причетних державних органів України з метою вироблення заходів реагування на розвиток ситуації довкола українських бранців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply