Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

У Єгипті — знову заворушення

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

У Єгипті — знову заворушення

По всьому Єгипті відбуваються мітинґи десятків тисяч прихильників і противників єгипетського президента Мухаммеда Мурсі. 28 червня в сутичках між опозицією й прихильниками президента в місті Александрії було поранено 36 осіб. Більшість поранень — вогнепальні. Постраждалі — опозиційно налаштована до влади молодь, що намагалася захопити головний офіс руху «Брати-мусульмани» в другому за значущістю місті країни.

У Каїрі десятки тисяч прихильників єгипетського президента Мухаммеда Мурсі провели мітинґ у мечеті «Рабіа Адавія», розташованої в районі Мадинат Наср. Прибічники Мурсі, в основному, із кола ісламістів прийшли висловити йому свою підтримку за два дні до масової акції опозиції. Утім, деякі критики п. Мурсі не дочекалися наміченої дати й уже в п’ятницю розбили свої намети навпроти його резиденції.
Республіканська гвардія у своїй спеціальній заяві, зверненій до громадян країни, зазначила, що «не має наміру переслідувати мирних демонстрантів, однак нікому не дозволить нападати на президентський палац і захищатиме президентський лад».
Проте більшість опонентів єгипетського лідера з вигуками: «Іди геть!» – зібралася на центральній столичній площі Тахрір. У місті Ель-Мансура, що на північ від столиці, теж зберігається напруженість, тут уже відбулися масові сутички, у яких загинуло троє та постраждало понад 300 осіб.
Єгипетські громадські активісти, що вимагають відставки президента Мурсі та проведення дочасних виборів, зібрали на свою підтримку понад 15 млн підписів, майже на 2 млн перевищивши кількість виборців, завдяки яким він торік став главою держави (13,23 млн). Тепер опозиціонери мають намір скерувати петицію «про позбавлення президента довіри єгиптян» у вищі судові інстанції країни. Апогеєм кампанії має стати проведення в річницю інавгурації Мухаммеда Мурсі «мільйонного мітинґу» біля стін його резиденції.
Натомість, організатори руху «Тамарруд» (арабською – «повстання»), 29 червня повідомили, що петицію зі закликом до відставки президента Єгипту підписало більш ніж 22 млн людей. «Ми зібрали 22 134 465 підписів», — сказав Махмуд Бадр, представник руху. Прихильники Мухаммеда Мурсі назвали цей документ незаконним, зазначивши, що доля керівника держави повинна вирішуватися тільки на виборах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply