Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

У Єгипті – знову революція

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

У Єгипті – знову революція

Вуличні протести знову змінили владу в Єгипті. Увечері 3 липня міністр оборони Єгипту Абдель Фаттах ас-Сіссі оголосив про призупинення дії конституції країни та проведення дочасних президентських виборів. Президента Мохаммеда Мурсі усунуто від керування державою й ув’язнено, а тимчасовим главою держави став Адлі Мансур, голова Конституційного суду країни.

Щось подібне в країні вже відбулося в ніч проти 12 лютого 2011 року, коли було скинуто режим Хосні Мубарака. Тоді владу передали армії. Цього разу події також розвивалися за активної участі армії, однак, на відміну від Мубарака, президент Мурсі до останнього не погоджувався залишити посаду добровільно.
Як тоді, так і тепер, площа Тахрір у Каїрі, що стала центром вуличних протестів, вибухнула радістю. Над площею прогримів тріумфальний феєрверк. «Народ і армія – по один бік», — скандувала вся Тахрір.
«Ми неодноразово закликали до національного діалогу, але він був відкинутий керівництвом країни, — заявив міністр оборони Ас-Сіссі. — Ми пропонували Мурсі подати у відставку добровільно, але він відмовився, а його останній виступ ніяк не задовольняв вимоги народу». За словами урядовця, останніми днями збройні сили докладали максимум зусиль до того, щоб оживити процес національного примирення між усіма політичними силами, у тому числі з президентською канцелярією. Пан Ас-Сіссі також закликав усіх громадян «зберігати мирний характер демонстрацій, інакше армія буде діяти жорстко». Після заяви ас-Сіссі припинили мовлення всі телеканали ісламістів.
Канцелярія екс-президента Мурсі назвала подію військовим переворотом. Мохаммеда Мурсі позбавили повноважень, коли закінчився висунутий армією 48-годинний ультиматум. Тепер він сидить у в’язниці, де також перебуває Хосні Мубарак.
Зі свого боку, Ахмад ат-Теїб, шейх каїрського ісламського університету «Аль-Азхар», який виступив після міністра оборони, висловив підтримку плану військовиків і від свого імені закликав до дочасних президентських виборів. Про підтримку армії також заявив предстоятель Єгипетської коптської церкви. Представник опозиції Мухаммед аль-Барадеї зазначив, що таким чином «перезапущено» революцію 2011 року.
У Єгипті буде створено технічний кабінет міністрів і комітет із перегляду конституції, формуванням яких займеться тимчасовий глава держави. «Дорожня карта» військових також передбачає вжиття «заходів для забезпечення свободи слова та мас-медіа».
Тимчасовий керівник держави Адлі Мансур був призначений головою Вищого конституційного суду указом президента щойно 10 червня ц. р. і взявся до виконання своїх обов’язків тільки 30 червня. Присягу він складатиме перед конституційним судом.
Зараз у Єгипті тривають арешти членів «Братів-мусульман» — партії поваленого президента Мурсі, яка мала намір перетворити Єгипет на цілковито ісламську державу. Хвиля насильства охопила найбільші міста країни потому, як спецслужби застрелили трьох демонстрантів, що виступали на підтримку Мурсі. 6 липня в сутичках прихильників поваленого президента Мурсі з його супротивниками й армійськими підрозділами загинуло, щонайменше, 30 і було поранено більш ніж тисячу осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply