Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Туареги припиняють боротьбу

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Туареги припиняють боротьбу

Угруповання повстанців-туарегів «Національний рух за звільнення Азаваду» (НРЗА) заявило про припинення боротьби за незалежність реґіону Азавад на півночі Малі. «Ми прагнемо до культурної, політичної й економічної незалежності, але не до виходу зі складу держави», — зазначив Ібрагім Аг Ассалех, представник НРЗА.

На початку квітня ц. р. бойовики НРЗА проголосили незалежність реґіону Азавад, проте сусідні африканські країни, у тому числі Алжир, відмовилися визнавати нову державу. «Спочатку незалежність була нашою головною метою, але ми беремо до уваги думку світової спільноти та хочемо вирішити кризу», — додав п. Ассалех.

Після оголошення незалежності в реґіоні посилили свій вплив різні ісламістські угруповання, зокрема «Єдинобожжя та джихад» і «Ансар ад-Дін», що вилилося у воєнне протистояння між НРЗА й ісламістами. 11 липня ісламісти заявили, що їм вдалося повністю захопити контроль над реґіоном. Бойовики цих пов’язаних з «Аль-Каїдою» угруповань установили на півночі Малі вкрай жорсткий порядок, зокрема ввели заборону на куріння. «Порушників» бойовики-ісламісти сікли різками.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply