Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Теракти в Ніґері

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

Теракти в Ніґері

У Ніґері бойовики-ісламісти атакували 24 травня урановий рудник французької компанії Areva й армійські казарми у двох містах на північному заході країни — в Агадесі й Арліті. Під час нападу на уранову копальню Сомер у місті Арліт загинула одна людина й 14 осіб постраждали, повідомила компанія-оператор підприємства Areva. Роботу в шахтах було тимчасово призупинено.

Жертвами вибуху біля військових казарм в Агадесі стали 19 людей, зокрема 18 солдатів. Четверо терористів-смертників в Агадесі загинули при вибуху, п’ятий був ліквідований пізніше за участю французького спецназу. Обидва напади відбулися майже одночасно, коли місцеві жителі збиралися на ранкову молитву.
В Агадесі французькі сили спеціального призначення взяли участь у операції на підтримку ніґерійських військовиків, поінформував Жан-Ів Ле Дріан, міністр оборони Франції. Вулиці міста посилено патрулюються. Франсуа Олланд, президент Франції, пообіцяв захищати інтереси своєї країни, а також допомогти колишній колонії в її «боротьбі проти тероризму».
У пресі були опубліковані повідомлення, які, утім, неможливо перевірити з незалежних джерел, про те, що організатором обох нападів був Мухтар Бельмухтар, який стояв також за захопленням заручників на газовому заводі в Алжирі в січні ц. р. Тоді загинули 37 заручників і 29 бойовиків. Мавританська новинна агенція «Алахбар» цитує слова представника його угруповання про те, що п. Бельмухтар «особисто керував оперативним плануванням нападу». Аналогічні твердження також з’являлися на одному зі джихадистських форумів.
Раніше відповідальність за напади взяло на себе інше радикальне угруповання — «Рух за єдність і джихад у Західній Африці». «Ми атакували Ніґер через його співпрацю з Францією в її війні проти шаріату», — заявив Абу Валід Сахрауї, представник руху.
Ніґер брав активну участь у нещодавній операції під керівництвом Франції проти ісламістів у Малі. Нагадаємо, у Ніґері видобувається п’ята частина урану, який споживає Франція, і в лютому ц. р. тамтешні уранові рудники було взято під охорону французькими військами.
Мухтар Бельмухтар відокремився від «Аль-Каїди» в ісламському Магрибі торік і заснував нове джихадистське угруповання, відоме під назвами «Підписанти кров’ю», «Бригада чоловіків у масках» і «Бригада Халеда Абу Аббаса». З уранової купальні в Арліті ісламські бойовики 2010 року викрали сімох працівників, у тому числі п’ятьох громадян Франції. Чотирьох із них досі утримують у полоні, ймовірно, на півночі Малі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply