Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 5, 2020

Суд Лівії скасував вирок 19 українцям

Автор:

|

Серпень 22, 2013

|

Рубрика:

Суд Лівії скасував вирок 19 українцям

Вищий військовий суд Лівії на своєму засіданні 14 серпня скасував вирок 19 громадянам України, засудженим до десяти років позбавлення волі. Справу передано на розгляд до суду загальної юрисдикції. «Зазначений судовий орган скасував попередній вирок, ухвалений у червні 2012 року Військовим судом Тріполі, і передав справу для подальшого розгляду до суду загальної юрисдикції», — повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Також суд скасував винесений раніше вирок росіянам Олександру Шадрову та Володимиру Долгову. Повідомлення про це надійшло від Дениса Книшева, завідувача консульського відділу посольства Росії в Лівії. «Вищий військовий суд Лівії ухвалив рішення щодо апеляції, згідно з яким, справу російських громадян передали на розгляд цивільного суду. Вирок, ухвалений ним раніше, анульовано», — розповів він. Тепер у ролі обвинувача на процесі виступає Генеральна прокуратура країни, яка й вирішить, чи буде справу перекваліфіковано за іншою статтею. «Статус російських громадян змінено із засуджених на затриманих», — зазначив дипломат.
Як писав «Міст», 27 серпня 2011 року лівійським повстанським батальйоном Какаа були затримані громадяни Білорусі, України та Росії. Усій групі було висунуто звинувачення у відновленні військової техніки, яка використовувалася режимом Муамара Каддафі для «знищення лівійського народу». 4 червня 2012-го Військовий суд Тріполі засудив 19 громадян України до десяти років ув’язнення за пособництво режиму екс-лідера Лівії. Крім того, один громадянин Росії отримав довічне ув’язнення, ще один росіянин і троє білорусів – по десять років в’язниці. Україна фактично відразу після оприлюднення вироку подала апеляцію щодо своїх громадян і висловлювалася за розгляд скарги стосовно кожного ув’язненого окремо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply