Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Розганяти протестувальників у Єгипті взялася армія

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Розганяти протестувальників у Єгипті взялася армія

Армія Єгипту 6 грудня почала розганяти прихильників і супротивників президента Мохаммеда Мурсі, що зібралися поруч із президентським палацом у Каїрі. Напередодні акції демонстрантів переросли в сутички між опонентами й масові заворушення, що спричинилися до безлічі жертв.

Раніше за підсумками наради президента з військовими було ухвалене рішення про заборону для громадян перебувати поблизу палацу після 15:00. Перед палацом президента збройні сили також виставили танки й бронетранспортери. Незважаючи на наказ покинути площу, прихильники опозиції пообіцяли провести кілька маршів протесту з різних точок міста, кінцевим пунктом яких повинна стати площа біля президентської резиденції.
Рано-вранці 7 грудня в будинку, де розмістилася центральна штаб-квартира ісламського руху «Брати-мусульмани», виникла сильна пожежа, повідомив Мухаммед Азлян, офіційний представник руху. «Будівля штаб-квартири, розташована в каїрському районі Мукаттам, охоплена вогнем. Імовірно, підпал був здійснений навмисно», — уточнив п. Азлян. За його словами, штаб-квартира «Братів-мусульман» загорілася через кілька хвилин після того, як президент Мурсі закінчив своє звернення до єгипетського народу.
Того ж дня військові звели барикади й загорожі з колючого дроту та бетону біля президентського палацу в Каїрі. Танки ввійшли до міста після ночі запеклих сутичок, у ході яких п’ятеро осіб загинули і 644 було поранено. Демонстрантам було надано крайній термін, щоби покинути площу.
У відповідь сотні протестувальників у Каїрі прорвали кордони президентської гвардії, яка охороняє палац глави держави. Під їхнім натиском гвардійці були змушені відступити. Учасники акцій протесту зносили встановлені навколо резиденції президента загорожі. Вони впритул підійшли до стін палацу, кілька людей спробувало видертися на ворота. Загалом у акції протесту взяло участь близько 10 тис. осіб.
Тим часом, університет Аль-Азхар, який є найвищим духовним авторитетом країни, закликав Мохаммеда Мурсі скасувати указ, що надає йому особливих повноважень, і без жодних передумов розпочати діалог з опозицією. Своєю чергою, Наві Піллай, Верховний комісар ООН із прав людини, закликала єгипетське керівництво дотримуватися права громадян на мирні протести. «Уряд Єгипту також прийшов до влади на хвилі протестів, тому він повинен особливо тонко відчувати необхідність захисту прав демонстрантів на свободу слова та мирні зібрання», — заявила п. Піллай.
8 грудня єгипетська опозиція проголосила незалежність міста Ель-махаллі-ель-Кубра, яке вважається колискою революції, що призвела до падіння режиму Хосні Мубарака. Натовп приблизно з 5 тис. осіб захопив будівлю міської адміністрації, вивісивши на ній транспарант об’єднаної єгипетської опозиції — Фронту національного порятунку. У заяві, опублікованій на сторінках соціальних мереж, революційні комітети проголосили суверенітет Ель-махаллі-ель-Кубра від провінції Гарбія, до якої він приписаний, а також від усього Єгипту, — на знак протесту проти ініціатив президента Мурсі. Сепаратисти оголосили про початок формування власної президентської ради. Протистояння триває.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...