Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Президент Франції відвідав зону конфлікту в Малі

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Президент Франції відвідав зону конфлікту в Малі

Велика Британія скеровує близько 350 військовослужбовців у Західну Африку для підтримки французьких військ, заявив прем’єр-міністр Девід Кемерон. До 40 осіб із цих військовослужбовців буде займатися поліпшенням підготовки малійській армії, а 200 – відправлять у сусідні африканські країни як військових радників.

Раніше британська влада погодилася допомогти французьким військовим у Малі у сфері логістики, але не мала наміру направляти туди своїх солдатів. Зокрема, Лондон виділив два військово-транспортних літаки C-17, а також літак повітряної розвідки й управління завдаванням ударів Raytheon Sentinel R1. Їх обслуговуванням буде займатися приблизно 90 британських військовослужбовців. При цьому в Лондоні вкотре наголосили, що британський контингент не братиме безпосередньої участі у бойових діях.
Також близько 40 німців увійде до складу місії з реорганізації та навчання особового складу малійської армії, заявив Томас де Мезьєр, міністр оборони Німеччини. За його словами, під час місії німецькі військовики готуватимуть саперів.
28 січня війська під проводом Франції взяли під контроль аеропорт у Тімбукту, ключовому місті на півночі Малі. Від 31 січня вони контролюють північне місто Кідал, останній оплот ісламістських повстанців у цьому реґіоні. Ісламістські бойовики залишили місто, розташоване біля кордону з Алжиром, і відступили в гори, які оточують місцевість.
Уранці 2 лютого Франсуа Олланд, президент Франції, у супроводі міністрів оборони, іноземних справ і розвитку прибув до центрального міста Севаре. У тамтешньому аеропорту його зустрів виконувач обов’язків президента Малі Діонкунда Траоре. Після того вони відвідали 700-річну глиняну мечеть Джингуеребер і Інститут Ахмеда Баби, у якому повстанці-втікачі спалили близько 2 тис. безцінних рукописів.
Привітати п. Олланда на головній площі Тімбукту, куди він прибув із Севаре, зібралися тисячі місцевих жителів. Багато з них вигукували: Vive la France! – і дякували президентові Франції за наказ відправити війська до колишньої французької колонії. «Жінки Тімбукту довіку будуть вдячні Франсуа Олланду, — сказала 53-річна Фанда Діарра Тур. – Ми маємо сказати йому, що він зрубав дерево, однак іще має викорчувати коріння», — додала вона, маючи на увазі боротьбу з ісламістськими бойовиками.
Тим часом, Організація Об’єднаних Націй (ООН) попереджає про загрозу нападів із метою помсти на туарегів і арабів на півночі Малі. За словами Адама Діенґа, спеціального радника ООН зі запобігання ґеноциду, малійську армію звинувачують у порушенні прав людини, зокрема в масових стратах і викраденні людей. Також надходять повідомлення про те, що натовпи людей вчинюють самосуд і грабують власність членів арабської та туарезької громад, яких звинувачують у підтримці озброєних ісламістських угруповань, каже п. Діенґ. «Я закликаю малійську армію виконувати свій обов’язок зі захисту всього населення, не залежно від раси чи етнічної приналежності», — наголосив він.
Не менш ніж 30 бойових літаків Франції здійснило масований обстріл позицій бойовиків-ісламістів на північному сході Малі, у тому числі їхніх тренувальних і логістичних центрів. Операція була проведена в ніч на 3 грудня за кілька десятків кілометрів на північ від міста Кідаля.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply