Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Пірати атакували корабель НАТО

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Пірати атакували корабель НАТО

Біля узбережжя Сомалі пірати обстріляли флагман військово-морської групи НАТО— нідерландський фрегат «Роттердам». Про це йдеться в заяві командора Бена Беккеренга, командувача військово-морської операції НАТО з боротьби з піратством «Океанський щит».

Інцидент стався 24 жовтня, під час перевірки підозрілого легкого парусно-моторного судна. Щойно «Роттердам» висадив абордажну групу на надувному човні, команда судна розпочала стрілянину, водночас спробувавши втекти від переслідування. «Згідно з правилами операції, «Роттердам» відкрив вогонь у відповідь, унаслідок чого судно піратів загорілося й команда кинулася рятуватися вплав», — повідомив командор Беккеренг. Під час перестрілки було вбито одного з піратів, на борту «Роттердама» постраждалих не було.
Нідерландський фрегат узяв на борт 25 членів команди піратського судна. Протягом короткого бою та всієї операції з вилову піратів по «Роттердаму» також вівся прицільний вогонь зі стрілецької зброї з берега, яким було пошкоджено один із надувних човнів НАТО.
Зараз біля узбережжя Сомалі діє кілька міжнародних військово-морських груп із протидії піратству. До угруповання НАТО в межах операції «Океанський щит» входять фрегати «Роттердам» (Нідерланди) і «Галібертон» (США). Патрулювання цієї зони також здійснюють військові кораблі країн Європейського Союзу, задіяні в операції «Аталанта», і «Змішана оперативна група 151», у складі якої перебувають фрегати та сторожові кораблі низки азійських країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply