Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Мубарак — на волі, Мурсі — під судом

Автор:

|

Серпень 29, 2013

|

Рубрика:

Мубарак — на волі, Мурсі — під судом

На півночі Синайського півострова 19 серпня повстанці обстріляли два автобуси з поліцейськими – загинули 24 правоохоронці. Влада повідомила, що напад стався біля міста Рафаха, що на кордоні Сектору Ґази. Того ж дня єгипетський суд ухвалив звільнити колишнього президента країни Хосні Мубарака, якого звинувачували в розтраті державних коштів, виділених на утримання його резиденції. На своєму першому засіданні Карний суд Каїра також постановив узяти під варту двох синів Мубарака – Алю й Гамаля – до закінчення розслідування цієї справи. Проти ночі на 22 серпня Хосні Мубарак вийшов із в’язниці під домашній арешт. Зараз він перебуває у військовому шпиталі.

Натомість, екс-президентові Мохаммеду Мурсі висунули звинувачення в співучасті в убивствах і тортурах під час розгону акції протесту 2012 року. Раніше його вже звинуватили в шпигунстві та змові, здійсненими спільно з рухом ХАМАС. За версією обвинувачення, палестинці 2011 року допомогли п. Мурсі втекти з в’язниці, куди він потрапив під час повстання проти Хосні Мубарака. Сам Мохаммед Мурсі, між тим, заявляв, що він разом із 33 іншими членами руху «Брати-мусульмани» зміг утекти з тюрми після того, як їх випустили інші в’язні.
У ніч на 20 серпня сили безпеки Єгипту затримали Мохаммеда Баді, духовного лідера ісламістського руху «Брати-мусульмани». Він був заарештований у своїй квартирі в передмісті Каїра, де переховувався від поліції. Також при спробі втечі з країни поліція схопила радикального проповідника Сафвата аль-Хіджаза, ще одного з лідерів «Братів-мусульман».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply