Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Моряків викупають із лівійського полону

Автор:

|

Серпень 29, 2013

|

Рубрика:

Моряків викупають із лівійського полону

Суховантаж «Сі Амазон» з автомобілями, що їх лівійці вимагають взамін за звільнення українців, відбув з Іллічівська до Бенґазі. За словами Олексія Албу, депутата Одеської обласної ради, судно має прибути в пункт призначення до 30 серпня. «Після цього лівійці повинні негайно звільнити наших моряків», – стверджує він. 

За словами депутата, над звільненням моряків активно працювали українські дипломати, а представники правоохоронних органів з’ясовують подробиці ситуації, що призвела до цього інциденту. «Потрібно зрозуміти, хто підставив екіпаж судна, щоби моряки змогли домогтися компенсації», — уточнив п. Албу.
Як писав «Міст», 17 липня ц. р. в порту Бенґазі (Лівія) озброєні чоловіки захопили судно «Етель», екіпаж якого складався з 19 громадян України. Корабель прибув до Лівії під прапором острівної держави Сент-Кітс і Невіс. 23 липня Міністерство закордонних справ (МЗС) України заявило, що українська сторона розцінює захоплення українського екіпажу як скоєння тяжкого злочину на території Лівії, який залишається без належної реакції офіційних лівійської влади. Київ у жорсткій формі зажадав від лівійської сторони негайно звільнити екіпаж судна, ґарантувати безпеку українських громадян на території Лівії, а також надати офіційні роз’яснення з приводу цього інциденту. Голова МЗС України провів перемовини з урядом Лівії щодо подальшої долі моряків. Лівійський прем’єр-міністр запевнив, що з українцями все буде гаразд і ніхто з них не постраждає.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply