Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 17, 2018

Каддафі — мертвий

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Каддафі — мертвий

Нова влада Лівії захопила в полон скинутого нею лідера Муаммара Каддафі, повідомив 20 жовтня офіційний представник Перехідної національної ради (ПНР) Абдель Маджид. За його словами, полковника було поранено — пошкоджено обидві ноги. Про інші подробиці не згадувалося. Місцезнаходження Каддафі залишалося невідомим починаючи з 23 серпня, коли лівійські повстанці захопили столицю Лівії Тріполі.

За даними британського видання The Guardian, повалений лівійський лідер Муаммар Каддафі ховався від бійців Перехідної національної ради Лівії, які оточили його рідне місто Сирт, у ямі. Джерела The Guardian також повідомили, що незадовго до затримання Каддафі кричав воякам: «Не стріляйте!»

Аґенція Reuters із посиланням на представника військового керівництва ПНР поінформувала, що внаслідок отриманих поранень Муаммар Каддафі помер. За даними Reuters, полковника було смертельно поранено рано-вранці 20 жовтня, коли він намагався покинути Сирт на автомобілі. По автоколоні, яка прямувала на захід країни, завдала ударів авіація НАТО.

Тим часом Бі-бі-сі повідомила ім’я повстанця, що знайшов Муамара Каддафі у землянці в Сирті, це — Мохаммед Бібі. Бійці ПНР, які захопили Сирт, від радості підкидували Бібі на руках. Тепер молодий повстанець може стати новим героєм Лівії. Бі-бі-сі також повідомила, що Бібі не випускає з рук золотого пістолета, якого він забрав у диктатора.

Повідомлення про загибель колишнього лівійського лідера Каддафі, за інформацією телеканалу «Аль-Джазіра», викликали бурю захоплення серед прихильників ПНР у Тріполі. Жителі міста, вийшовши на вулицю, стріляли в повітря з автоматів і навіть зі зенітних установок. Дехто розривав лівійські прапори часів Каддафі.

Мохамед Абдель Кафі, представник ПНР, заявив 21 жовтня, що тіло вбитого полковника перевезли в одну з мечетей міста Місурати для похоронного обмивання. Його поховали за мусульманськими звичаями, однак у таємному місці, аби могила Каддафі не перетворилася на місце паломництва для його прихильників.

Сина Муамара Каддафі Муатассіма також було знайдено мертвим у Сирті. Про це повідомила аґенція AFP. «Ми забрали тіла — його й Абу Бакра Юніса (колишнього міністра оборони) — на автомашині швидкої допомоги, щоби переправити їх до Місрати», — розповів Мохамед Лейт, командувач сил ПНР. Катарський супутниковий телеканал «Аль-Джазіра» повідомив також про затримання Сейфа аль-Іслама, ще одного сина Муамара Каддафі. Він начебто намагався втекти в пустелю зі своїми помічниками. За даними телеканалу, Сейф аль-Іслам отримав серйозне поранення в ногу. Однак ця інформація не підтвердилася. Натомість один із лівійських повстанців повідомив Аїші, доньці полковника Каддафі, про загибель її батька, коли та зателефонувала на супутниковий телефон лідера Джамахірії.

Махмуд Джибріль, голова виконкому ПНР, закликав Алжир передати лівійській владі членів сім’ї Муаммара Каддафі. Частина родини полковника — дружина Сафія, донька Аїша й сини Мухаммед і Ганнібал Каддафі — утекла до Алжиру ще в серпні ц. р.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ) у Женеві 21 жовтня оприлюднило вимогу провести розслідування обставин загибелі колишнього лівійського лідера. «Не зрозуміло, як він загинув, потрібно це з’ясувати», — заявив Руперт Колвілл, офіційний представник УВКПЛ.

А президент США у зв’язку зі загибеллю колишнього лівійського лідера заявив, що місія НАТО в Лівії завершиться вже незабаром. «Без застосування сухопутних сил ми домоглися нашої мети, і місія НАТО (у Лівії) скоро закінчиться… У співпраці з друзями та союзниками ми продемонстрували, чого можна досягти спільними зусиллями у ХХІ ст.», — сказав Барак Обама.

23 жовтня на урочистому мітинґу в Бенґазі було офіційно оголошено «про повне звільнення країни від Муаммара Каддафі». Також ПНР скасувала схвалений при Каддафі закон, що забороняє полігамію. Тепер у Лівії офіційно дозволено багатоженство. Тимчасова влада вже заявила, що нова Лівія буде будуватися на основі норм шаріату — при Муаммарі Каддафі було прийнято світський курс. При цьому Мустафа Абдель Джаліль не уточнив, наскільки досконало нова влада має намір дотримуватися норм традиційного мусульманського права.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...