Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Ісламісти знову зайняли місто на північному сході Малі

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Ісламісти знову зайняли місто на північному сході Малі

Малійські військовослужбовці вранці 21 лютого розпочали штурм будівлі мерії міста Ґао, розташованого на північному сході країни. Це сталося після того, як центр міста, уже двічі оголошеного звільненим від ісламістів, знову захопили повстанці-туареги, що борються за незалежність півночі Малі.

Як розповіли місцеві жителі, упродовж першої половини дня місто потерпало від вибухів, повсюди було чутно автоматну й кулеметну стрілянину. На допомогу малійським військовослужбовцям поспішили солдати французького контингенту, розквартированого на місцевому летовищі. Про втрати серед сторін поки що немає жодних даних, проте очевидці розказують, що на одній із центральних вулиць вибухнув і загорівся пікап урядових сил.
Представники французького та малійського командування відмовилися коментувати інформацію про початок битви. Першого разу про звільнення Ґао від ісламістів було оголошено наприкінці січня 2013 року, коли це місто — найбільше на північному сході країни — французькі та малійській сили зайняли без бою. Однак уже 11 лютого в Гао проникли озброєні загони туарегів, вибивши урядові війська з низки будинків у центрі міста. Друге звільнення сталося вже наступного дня: коли французи підняли в повітря бойову авіацію, туареги пішли в пустелю.
Відносно світлошкірі кочівники півночі Малі вже кілька десятків років провадять збройну боротьбу за відокремлення цього реґіону від півдня, де проживають темношкірі племена. Нова ескалація конфлікту відбулася наприкінці 2012 року, коли туарегам удалося просунутися далеко вглиб країни й майже дістатися її столиці.
У таких умовах Франція оголосила про скерування до Малі своїх військ із метою «захистити цю країну від терористів». На Заході туарегів традиційно називають «ісламістами» й «терористами», звинувачуючи їх у зв’язках з «Аль-Каїдою».
Тим часом, щонайменше, десятеро ісламістських бунтівників загинула внаслідок атаки французького бойового гвинтрокрила «Тигр» на півночі Малі, заявив Тьєррі Бюркар, представник французького військового командування. Гелікоптер обстріляв фургон, у якому перебували озброєні заколотники. Пан Бюркар зазначив, що ця атака була проведена в межах операції під кодовою назвою «Пантера», яка почалася три дні тому та має остаточно очистити північ Малі від ісламістських бунтівників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply