Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Голод у Сомалі закінчився

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Голод у Сомалі закінчився

Чиновники Організації Об’єднаних Націй (ООН) змінили статус низки реґіонів Сомалі, де в липні 2011-го було оголошено голод. Ці території, тим не менше, надалі вважаються зонами гуманітарної катастрофи. За підрахунками експертів ООН, продовольча криза в Сомалі зачіпає близько 2,3 млн людей, що складає близько третини населення. У середині 2011 року ООН оцінила кількість голодуючих 3,7 млн осіб.

Продовольча ситуація дещо покращилася після гарного врожаю, обсяг якого вдвічі перевершив середній показник за 17 останніх років, що дало змогу знизити ціни на харчі. Також важливим фактором стали численні міжнародні програми гуманітарної допомоги.

Офіційно голод на території двох із восьми реґіонів Сомалі був оголошений у липні 2011-го після найбільшої за 60 минулих років посухи. У вересні ООН констатувала голод уже в шести реґіонах країни. Сотням тисяч людей довелося стати біженцями. Вони розмістилися в таборах на території сусідніх Ефіопії та Кенії. Чимало біженців опинилося в таборах Моґадішо, офіційної столиці й найбільшого міста Сомалі.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply