Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 18, 2020

Ґамбія виходить із Британської Співдружності

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

Ґамбія виходить із Британської Співдружності

Ґамбія повідомила про свій вихід із Британської Співдружності націй. Велика Британія, лідер цього утворення, заявила у відповідь, що «дуже шкодує» про вихід Ґамбії з міждержавного об’єднання. Яйя Джамме, президент цієї держави, 2011 року звинуватив Велику Британію в підтримці на виборах його конкурентів. Зі свого боку Лондон розкритикував Ґамбію за «систематичні порушення прав людини», у тому числі «незаконні арешти й закриття медіа».

Ґамбія отримала незалежність від Великої Британії 1965 року, а 1970-го стала республікою. 1980 року в країні спалахнули заворушення, в організації яких влада звинуватила лівійського лідера Муаммара Каддафі, що відмовився надати Ґамбії економічну допомогу. Придушити народне хвилювання допомогли введені в країну сенегальські військові частини. 1981-го сенегальська армія знову вдерлася до Ґамбії, поваливши Верховну раду революції, що прийшла до влади внаслідок перевороту, організованого Революційною соціалістичною партією Ґамбії.
1982 року Ґамбія та Сенегал об’єдналися в Конфедерацію Сенеґамбія, у якій обидві держави зберігали власні уряди, зовнішньополітичну та фінансову самостійність. Конфедерація розпалася 1989-го, що пояснювалося невдоволенням Ґамбії незначним впливом на її діяльність. 1994 року в країні відбувся черговий переворот, після якого до влади прийшов нинішній президент країни Джамме. 1996-го він переміг на виборах, набравши 55,76 % голосів. Британська співдружність націй, однак, поставила результати виборів під сумнів. Тим не менш, у жовтні 2001 року Яйя Джамме був переобраний на посаду президента з 52,96 % голосів, а в жовтні 2006-го — із 67,3 % голосів. Співдружність націй — добровільне міждержавне об’єднання суверенних держав, до якого входить Велика Британія та майже всі її колишні домініони, колонії й протекторати. Заснована 1931 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply